در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521402 تاریخ : 1399/07/24-15:49:46
,15,
یک نابینا به عنوان مشاور در وزارت ارتباطات منصوب شد

همزمان با روز عصای سفید؛

یک نابینا به عنوان مشاور در وزارت ارتباطات منصوب شد

همزمان با روز عصای سفید و در پی قول وزیر ارتباطات برای دسترس پذیر شدن اپلیکیشن ها و برنامه های کاربری برای نابینایان، یک نابینا به عنوان مشاور در وزارت ارتباطات منصوب شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با روز جهانی نابینایان که به روز عصای سفید معروف شده است و باهدف پیگیری دسترس پذیر کردن نرم افزارها و اپلیکیشن های کاربردی برای نابینایان، امروز سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امیر سلیمانی را به عنوان مشاور منصوب کرد.

این انتصاب نویدبخش شرایط بهتری برای نابینایان کشور است تا در آینده نزدیک بتوانند به نرم افزارها و اپلیکیشن های کاربردی همچون نقشه خوان ها، تاکسی های اینترنتی، سامانه های دریافت و پرداخت و سایر اپلیکیشن هایی که این روزها زندگی را برای بسیاری از مردم تسهیل کرده است دسترسی راحت تری داشته باشند.

پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم قول داده بود دسترس پذیر شدن برنامه های پرکاربرد ایرانی برای نابینایان را پیگیری کند.

محمد جواد آذری جهرمی چند هفته پیش با انتشار تصویری در صفحه شخصی اینستاگرامش، از ملاقات خود با یک نخبه نابینا نوشت: «بهش قول دادم درخواستش را برای دسترس پذیر کردن اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی پیگیری کنم و از سازمان فناوری خواستم تا همین چند هفته دیگه، که روز جهانی عصای سفید می رسه، پیگیری کنه و تمام برنامه های پرکاربرد ایرانی برای نابینایان عزیز قابل استفاده بشن. از بچه های اکوسیستم استارت ا?پی هم میخوام تو این کار همت کنند تا بتونیم ظرف همین چند هفته یه کار خوب براشون انجام بدیم.»

حالا با انتصاب «امیر سلیمانی» همان نخبه ای که وزیر از او نام برده بود به عنوان مشاور در وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات، گام بلندی برای عملی شدن قول وزیر ارتباطات به نابینایان کشور برداشته شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران