زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490741 تاریخ : 1398/06/23-14:08:45
,13,
یک میلیون و 800 هزار دام عشایر بیمه شد

رئیس امور عشایری اعلام کرد:

یک میلیون و 800 هزار دام عشایر بیمه شد

معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر با اشاره به اجباری شدن بیمه دام با هدف تامین امنیت شغلی گفت: امسال یک میلیون و 800 هزار راس دام عشایر زیرپوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، اجرای طرح بیمه اجباری دام برگرفته از حکم قانونی بند ث ماده 33 قانون برنامه ششم توسعه کشور، ابلاغی از سوی وزیر جهاد کشاورزی است و شیوه اجرا و جزئیات این طرح ملی نیز اعلام شده است.

کرمعلی قندالی روز شنبه در نشست با تشکلهای و اتحادیه عشایر چهارمحال و بختیاری، تعداد دام سبک عشایر را حدود 23 میلیون راس برآورد کرد و اظهار داشت: با مصوبه دولت در اجباری شدن بیمه دام عشایر ، تا پایان سال زراعی 8 میلیون واحد دامی معادل 25 درصد زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرد.      

به گفته وی، با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی دولت، تمامی خدمات به عشایر براساس الزامی بودن بیمه دام است که براساس قانون تا پایان برنامه ششم توسعه، تمامی جمعیت دامی کشور زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گیرد.

رییس سازمان امور عشایری کشور، نامحدود بودن پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تشکل‌ها و اتحادیه عشایر در تکمیل زنجیره گوشت قرمز را یادآور شد و گفت: در صورت ارائه طرح توجیهی و داشتن شرایط، تسهیلات درخواستی به هر میزان، به تشکلها دامپروی اختصاص خواهد یافت.

قندانی تصریح کرد:اگر چه بیشتر تولیدات عشایر در زمینه تولید مواد پروتیینی و لبنی است، اما در حوزه صنایع دستی نیز حدود 35 درصد تولید کل کشور متعلق به جامعه عشایری است.
وی، وسعت مراتع  مستعد سطح کشور را  32 میلیون هکتار ذکر کرد و گفت: از این میزان حدود 700 هزار هکتار در قلمرو عشایر است.
قندالی گفت: سالانه بین 3تا 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صورت یکساله به صورت سرمایه در گردش در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی کشور افزود: توانمندی عشایر با آگاهی بخشی و آموزش‌های لازم در جهت بهره‌برداری از ظرفیت سرزمینی، تنوع معیشتی و تنوع درآمد در دستورکار سازمان امور عشایری قرار دارد.
قندالی، از بیمه اجباری  440 هزار دام سبک در چهارمحال و بختیاری در سالجاری خبر داد و گفت:  تا پایان سال آینده باید یک میلیون و 500 هزار دام عشایر این استان زیر پوشش بیمه دامی قرار گیرد.  

در سفر دو روزه رییس سازمان امور عشایری کشور 25 طرح عمرانی با اعتباری افزون بر 600 میلیارد ریال در قالب پرواربندی دام سبک ، پمپاژ و انتقال اّب شرب به مناطق و توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی افتتاح و مورد بهرهبرداری قرار گرفت. 

استان چهارمحال و بختیاری با 126 هزارنفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و 600 هزار راس دام سبک درون کوچ و برون کوچ، دومین استان عشایری کشور بعد از استان فارس است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 229
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران