صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521268 تاریخ : 1399/07/22-17:13:17
,11,
یک ششم یارانه انرژی جهان را پرداخت می کنیم

رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن:

یک ششم یارانه انرژی جهان را پرداخت می کنیم

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: در حالی که یک درصد جمعیت جهان را داریم، اما یک ششم یارانه انرژی دنیا معادل 17 درصد این سوبسید در ایران پرداخت می شود.

به گزارش بانک و صنعت، محمد شکرچی زاده امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان با بیان اینکه در کشور کارنامه قابل قبولی برای استفاده بهینه انرژی نداریم، گفت: حتی راه حل کارشناسی شده و دقیق نیز بخصوص در بخش ساختمان طراحی نشده است.

وی ادامه داد: یک ششم یارانه انرژی جهان معادل 17 درصد را پرداخت می کنیم در حالی که یک درصد جمعیت جهان را داریم.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: یارانه انرژی در کشور برای بخش مصرف است نه تولید ضمن اینکه بیشتر این یارانه برای اقشار پردرآمد هزینه می شود نه کم درآمدها.

شکرچی زاده یادآور شد: با توجه به اینکه انرژی روز به روز ارزان تر می شود احتمال پیدا شدن روش هایی برای کاهش مصرف انرژی در کشور ناامیدکننده تر خواهد بود.

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: سال 1420 پیش بینی می شود که روزانه 500 میلیون متر مکعب گاز کمبود داشته باشیم. این در حالی است که پنجمین کشور تولید کننده گاز در دنیا به شمار می رویم.

وی با اشاره به ابلاغ ویرایش چهارم مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در ماه جاری از سوی وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با کمک مشاوران خارجی توانسته ایم بهترین و پیشروترین مقررات ملی ساختمان را که مبتنی بر نیازهای داخلی کشور است، طراحی کنیم.

در این مبحث از فناوری های نوین برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان استفاده شده است.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه پایش مصرف انرژی در ساختمان در روز جاری تصریح کرد: هنوز شناخت دقیق و متمرکزی از میزان مصرف انرژی در ساختمان نداریم و این سامانه می تواند مصرف دقیق برق و گاز در ساختمان ها و همچنین شناسایی ساختمان های پرمصرف را انجام دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران