صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447167 تاریخ : 1397/11/07-09:49:53
,17,21,
یک سوم بنگاه‌های اقتصادی کوچک غیرفعال هستند

فولادگر با اشاره به ضرورت پرداخت تسهیلات به SMEها:

یک سوم بنگاه‌های اقتصادی کوچک غیرفعال هستند

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: در حال حاضر یک سوم بنگاه‌های اقتصادی کوچک غیرفعال و راکد هستند و دو سوم باقی مانده نیز کمتر از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس با اشاره به نقش بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط (SME)در توسعه اقتصاد، گفت: اشتغالزایی در بنگاه های کوچک نسبت به بنگاه‌های بزرگ به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد از سوی دیگر در صورتی که بنگاه های کوچک به صورت خوشه‌ای عمل کنند می‌توانند در جایگاه بنگاه‌های بزرگ نیز نقش آفرینی کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در شهرک های اقتصادی مستقر شوند می‌توانند نقش زنجیره ای خود را در تامین نیازهای صنایع بزرگ به خوبی ایفا کنند.

مشکلات بنگاه‌های اقتصادی کوچک؛ از نرخ تسهیلات تا افزایش هزینه مواد اولیه

وی با بیان اینکه برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک قوانین خاصی مانند ایجاد صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک تصویب شد، خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی نامناسب کشور بیشترین آسیب متوجه صنایع کوچک و متوسط می‌شود به طور مثال نرخ تسهیلات، افزایش هزینه مواد اولیه، استفاده از منابع ارزی و... بیشترین آسیب را برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک ایجاد می‌کند.

70 درصد بنگاه های اقتصادی کوچک کمتر از ظرفیت تولید می‌کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان ینکه حمایت از این بنگاه‌ها باید در تصمیمات دولت و مصوبات مجلس در اولویت قرار گیرد، تأکید کرد: در حال حاضر یک سوم بنگاه‌های اقتصادی کوچک غیرفعال و راکد هستند و دو سوم باقی مانده نیز کمتر از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند؛ در شرایطی که این واحدها نتوانند با تمام ظرفیت خود فعالیت کند با رکود مواجه می‌شود.

پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی کوچک برای جلوگیری از بیکاری کارگران ضروری است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی کوچک با مشکل تامین مالی روبه رو هستند، ادامه داد: پرداخت تسهیلات یکی از راهکارهای جلوگیری از تعطیلی این بنگاه‌ها و در نتیجه جلوگیری از بیکاری کارگران است. همچنین می‌توان از طریق منابع بازار سرمایه، شرکت‌های تامین مالی، نهادهای مالی بورس و خوشه‌ای عمل کردن بنگاه‌های اقتصادی کوچک این بنگاه‌ها را از ورشکستگی نجات داد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی برای حمایت از بنگاه‌های کوچک اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی کوچک باید اولویت این نهادها باشد چراکه در شرایط بحران و تحریم بنگاه‌های اقتصادی کوچک آسیب بسیاری می‌بینند.

بررسی مشکلات بنگاه‌های اقتصادی کوچک در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس یادآور شد: حل مشکل بنگاه‌های کوچک اقتصادی یکی از دغدغه‌های کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخلی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی است به همین منظور جلسات بسیاری با روسای شرکت‌های صنعتی، سازمان صنایع کوچک، هیات مدیره شهرک‌های صنعتی استان‌ها و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی برگزار شده است. در هفته آینده نیز جلسه‌ای به منظور رفع مشکلات این بنگاه ها در کمیسیون حمایت ویژه از تولید ملی برگزار خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران