تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311462 تاریخ : 1396/09/27-11:31:41
,17,
یکسان سازی آرد و گندم نسخه شفا بخش افزایش کیفیت نان

یکسان سازی آرد و گندم نسخه شفا بخش افزایش کیفیت نان

یک مقام مسوول گفت: یکسان سازی آرد و گندم به سبب افزایش رقابت سالم میان نانوایان در بالا بردن کیفیت نان تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ محمد جواد کرمی رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم صنعتی با اشاره به گلایه های نانوایان مبنی بر ثبات نرخ نان اظهار کرد: در شرایط کنونی دولت هر کیلو گندم را به نانوایی های یارانه پز با نرخ 665 تومان و آزاد پز 900 تومان تحویل می دهد در حالیکه قیمت جهانی گندم درجه یک،  750 تومان است

وی افزود: یکسان سازی نرخ آرد و گندم توسط دولت در رقابت سالم میان نانوایان و افزایش کیفیت نان تولیدی تاثیر بسزایی دارد.
کرمی ادامه داد: افزایش هزینه نانوایان و ثبات نرخ نان در سه سال اخیر، کاهش کیفیت روز افزون نان در نانوایی ها را به همراه داشت.
این مقام مسوول، با اشاره به اینکه یکسان سازی نرخ آرد و گندم تنها نسخه شفا بخش افزایش کیفیت نان است، بیان کرد: اعلام نرخ واحد گندم برای تمام نانوایی توسط دولت و نظارت دستگاه های مربوط، افزایش کیفیت نان را به همراه دارد در حالیکه در صورت ادامه این روند شاهد کاهش کیفیت روز افزون نان هستیم .
وی با بیان اینکه صدای نانوایان به گوش دولت نمی رسد، گفت: با توجه به ثبات قیمت نان در چند سال اخیر،سوبسید از جیب نانوایان به مصرف کنندگان پرداخت می شود که با ادامه روند فعلی دیگر آنها قادر به ادامه تولید نخواهند بود.
رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم صنعتی تصریح کرد: متوسط وزن چانه نان سنگگ باید 600 گرم باشد که در صورت کاهش وزن چانه کمتر از این رقم ،کیفیت دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.
وی در پاسخ به این سوال که بعد از منتفی شدن افزایش قیمت نان برخی نانوایان قادر به ادامه تولید با شرایط قبل نیستند، یادآورشد: این امر غیر قانونی است که سازمان تعزیرات و دستگاه های مربوط باید با نانوایی های متخلف برخورد کنند.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران