صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521243 تاریخ : 1399/07/22-13:20:39
,5,
یارانه پنهان به مردم می دهیم و مالیات پنهان هم می گیریم

وزیر نیرو:

یارانه پنهان به مردم می دهیم و مالیات پنهان هم می گیریم

وزیر نیرو گفت: روش بودجه رسانی در کشور برای توسعه یافتگی متوازن شده و تنها پایتخت یا شهرهای بزرگ در اولویت نیستند.

به گزارش بانک و صنعت، رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز در مراسم بهره برداری از طرح هوشمندسازی مرکز اتفاقات و جایگزینی کامل شبکه هوایی پایتخت با کابل خودنگهدار با بیان اینکه از بعد از جنگ جهانی دوم کشور کمتر توسعه یافته وجود ندارد، گفت: البته این به معنای تقسیم متوازن توسعه نیست، در گذشته شاهد تقسیم بندی کشورهای جهان اول، دوم و سوم بودیم. در حالی که اکنون به این شکل نیست.

وی افزود: وزارت نیرو جزو مجموعه هایی است که علاوه بر انجام امور زیربنایی و عمرانی کارهای خدماتی نیز انجام می دهد و در صف اول ارائه خدمات در بخش های آب، برق و فاضلاب به مردم است. در همین راستا پروژه های متعددی در حال انجام است.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر شکل توسعه و بودجه رسانی برای آن نسبت به گذشته تغییر کرده است و اکنون تخصیص بودجه از قله به ذیل نیست که تنها شاهد توسعه یافتگی در تهران باشیم بلکه بودجه رسانی را به طور متوازن تقسیم کرده ایم.

اردکانیان استان سیستان و بلوچستان را نخستین استانی اعلام کرد که از طرح هما بهره مند شده است و اظهار داشت: شش شهر دیگر نیز در حال اجرای طرح هما و همچنین خودنگه دار کردن کابل های هوایی هستند که در ادامه این طرح ها به شهر تهران نیز رسیده است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه درصدد هوشمندسازی فعالیت های خود هستیم، ادامه داد: تمامی شرکت های زیرمجموعه ما تلاش می کنند هوشمند شوند یعنی با بهره وری بالا خدمت رسانی کنند البته هدف نهایی ما این است تا خدمات هوشمند ارائه دهیم تا در نتیجه مشترکین هوشمند نیز داشته باشیم.

وی گفت: همانطور که بسیار شنیده ایم در محافل مختلف صحبت از اختصاص یارانه پنهان به مردم است، اما ذکر این نکته ضروری است که ما همانطور که به مردم یارانه پنهان می دهیم از آنها مالیات پنهان نیز دریافت می کنیم.

اردکانیان درباره مالیات پنهان نیز توضیح داد: اگر در بخش های مختلف کشور از بخش تولید تا خدمت رسانی بتوانیم اقدامی انجام دهیم که هزینه کمتر، سرعت بیشتر و با زحمت کمتری به مردم خدمت کنیم و آن را انجام ندهیم در حقیقت در حال دریافت مالیات پنهان از مردم هستیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران