زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490262 تاریخ : 1398/06/10-14:27:35
,23,2,
یادداشت دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک با موضوع

یادداشت دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک با موضوع "تدبیری برای افزایش امید روستائیان"

یکی از مهمترین نیازهای مردم در هرکجای سرزمین پهناور ایران اسلامی، نیاز به خدمات پولی و بانکی است و ارائه این خدمات در محل روستا نه تنها اثر قابل توجهی در کاهش سفرهای غیرضرور روستائیان می تواند داشته باشد بلکه در توسعه و رونق کسب و کار روستائیان نقش محوری ایفا خواهد کرد.

بانک و صنعت، پست بانک ایران به عنوان گسترده ترین بانک کشور با بیشترین نقاط  تماس توانسته است با اتخاذ تدابیر مناسب 89 % جمعیت روستایی کشور را به صورت مستقیم و غیر مستقیم (22% مستقیم و 67% غیرمستقیم) تحت پوشش ارائه خدمات پایه بانکی از طریق بیش از 5500 دفتر ICT روستایی قرار دهد.

افزایش خدمات پایه بانکی روستایی از 18 خدمت در سال 92 به 27 خدمت بانکی روستایی در حال حاضر نشان از توجه ویژه این بانک و دولت تدبیر و امید به کاهش شکاف طبقاتی و برقراری عدالت اجتماعی است.

امروزه بطور متوسط ماهانه 44 میلیون تراکنش بانکی در شعب و باجه های روستایی پست بانک انجام می شود و همچنین ماهانه 24 میلیون تراکنش بانکی الکترونیکی در روستاها از طریق درگاههای پرداخت پست بانک ایران صورت میپذیرد که ناشی از تأمین زیرساخت های ارتباطی مناسب توسط دولت تدبیر و امید و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

از سایر اقدامات پست بانک ایران در روستاها می توان به پرداخت 27% یارانه خانوارهای روستایی و پرداخت سود سهام عدالت 5/2 میلیون نفر در روستاها اشاره کرد.

باتوجه به اینکه یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از مهاجرت روستائیان، ایجاد رونق اقتصادی و حمایت از کسب و کارهای کوچک است و در راستای تحقق شعار سال جاری مبنی بر رونق تولید، پست بانک ایران توانسته است طی یکسال گذشته با پرداخت 14 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای 18 هزار طرح روستایی و عشایری ، با ایجاد اشتغال برای 53 هزار نفر نقش مؤثری در ایجاد اشتغال روستایی داشته باشد.

قطعاً ایجاد اعتماد بین مردم و دولت از طریق کارگزاران دولت صورت میپذیرد و پست بانک ایران تمام تلاش خود را به کار بسته تا بتواند به عنوان بخشی از شبکه بانکی دولت که در ارتباط مستقیم با مردم فهیم و غیور روستایی کشور قرار دارد، با ارائه خدمات با کیفیت و مطلوب نسبت به افزایش اعتماد عمومی و ایجاد حس خوب و رضایت در جامعه تأثیرگذار باشد.

حمایت از پست بانک توسط روستائیان نیز به نحوی است که 89% دهیاری های کشور نزد این بانک افتتاح حساب کرده و خدمات بانکی مورد نیاز خود را بطور مستقیم در روستای مربوطه دریافت می کنند. قطعاً تداوم حمایت دولت و مردم از این بانک تدبیری مناسب برای افزایش امید روستائیان خواهد بود.

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل پست بانک ایرانارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران