در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519032 تاریخ : 1399/06/16-17:14:42
,11,
گوگل نزدیک 70 سرویس را روی ما بسته است

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

گوگل نزدیک 70 سرویس را روی ما بسته است

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه به دنبال راه اندازی گوگل ملی هستیم گفت: ?گوگل نزدیک به 60-70 سرویس را به روی ما بسته است.?

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در مراسم افتتاح دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات که در بومهن تهران با نام سردار شهید سلیمانی افتتاح شد، اظهار کرد: دیتاسنترهای «های تک»از موارد زیرساختی در کشور محسوب می شوند که از آخرین تکنولوژی با قدرت پردازش مناسب استفاده می کنند که بستری برای توسعه کشور است.

وی تصریح کرد: برخی پروژه ها باید در آغاز کار مورد حمایت قرار می گرفتند مانند: پیام رسان ها، موتور جستجو و ایمیل که شاید امروز به نوعی بومی سازی می شدند.

فیروزآبادی تاکید کرد: ما به دنبال گوگل ملی هستیم ، حدود 60-70 سرویس در گوگل به روی ما بسته است باید بتوانیم در داخل جای خالی این خدمات را پر کنیم و بخش مهمی از استقلال را در فضای مجازی داشته باشیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره پیام رسان ها نیز توضیح داد: با توجه به مصوبه شورای عالی فضای مجازی باید نیازهای اطلاعاتی شهروندان ایرانی در داخل کشور رفع شود اما پیام رسان های فعال خارجی با مدلهای مختلف نیز در کنار آنها وجود داشته باشد و پلتفرم هایی برای ارایه خدمات عمومی به مردم فعال باشند.

فیروآبادی افزود: این مدل در کشورهایی مانند: چین و کره جنوبی نیز این مدل را پیاده سازی کرده اند، ما نیز باید پلتفرمی داشته باشیم .

دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد: حمایت از سه پیام رسان تا رسیدن به ظرفیت پنج میلیون کاربر باید از آنها حمایت کنیم و مدل کسب و کارها را خودشان ساماندهی کنند البته اگر بخش خصوصی نیرومند یا شرایط اقتصادی مناسبتری داشتیم نیازی به حمایت اولیه هم نداشتیم.

فیروزآبادی خاطرنشان کرد: از وزارت ارتباطات به عنوان مجری پروژه شبکه ملی اطلاعات و دولت درخواست کردیم که از پیام رسان های بومی و سایر خدمات دهندگان پایه و عمومی پرکاربرد حمایت کنند.

وی تاکید کرد: مرکز داده نباید فقط یک مرکز خاص با تکنولوژی متوسط باشد بلکه باید پیشران تکنولوژی و اپلیکیشنها و پلتفرمهای مورد نیاز باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران