تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312338 تاریخ : 1396/10/06-15:38:39
,17,
گوجه فرنگی سکان دار گرانی

گوجه فرنگی سکان دار گرانی

نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: جابه جایی مناطق تولید و کاهش عرضه در فصل زمستان تا حدودی افزایش قیمت گوجه فرنگی را در بازار به همراه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به دلایل گرانی گوجه فرنگی در بازار اظهار کرد: طبق روال همه ساله، در فصل زمستان جابه جایی مناطق تولید و کاهش عرضه تا حدودی افزایش قیمت محصول در بازار را به همراه دارد.

وی افزود: دراین فصل، گوجه فرنگی موجود در بازار مربوط به نوار گرمسیری است که به همین خاطر سرمای 20 روز اخیر در برخی مناطق جنوب شرق سیستان و بلوچستان تا حدودی تولید باغات را تحت تاثیر خود قرار داد.
به گفته شادلو؛ در روزهای آتی عمده تولید نوار گرمسیری کشور بدست می آید که با فراوانی عرضه ، قیمت گوجه فرنگی در بازار متعادل خواهد شد.
نایب رئیس اتحادیه باغداران ادامه داد: در برخی مواقع فراوانی تولید محصولات زمینه را برای ارزانی قیمت در بازار فراهم می آورد که متاسفانه افراد آن را ملاک عمل خود قرار می دهند، در حالیکه قیمت تمام شده با حداقل سود حق مسلم کشاورزان و نرخ واقعی محصول در بازار است.
وی تصریح کرد: با توجه به دغدغه های فراوان کشاورزان جهت تولید محصولات کشاورزی، انتظار می رود محصولات با قیمت واقعی در بازار عرضه شوند.
بر این اساس در شرایط کنونی نرخ هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه در میدان 3 هزار و 500 تا 4 هزار و گوجه فرنگی نو 2 تا 2 هزار و 500 تومان است که با احتساب حداکثر 35 درصد سود باید در خرده فروشی عرضه شود.
همچنین با عرضه گوجه فرنگی نو از مناطق جنوبی کشور ظرف هفته آینده ، قیمت ها در بازار به تعادل خواهد رسید.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران