در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512284 تاریخ : 1399/02/16-13:32:18
,17,
گلایه رئیس کل گمرک ایران از بسته بودن مرزها با ترکیه

گلایه رئیس کل گمرک ایران از بسته بودن مرزها با ترکیه

رئیسان کل گمرکات ایران و ترکیه برای حل مشکلات مرزی بر آمادگی گمرکات دو کشور برای بازگشایی مرزها با اجرای پروتکل های بهداشتی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، مهدی میر اشرفی در گفت وگو با همتای ترکیه ای خود گفت: سازمان جهانی تجارت تاکید کرده که در هیچ شرایطی مرزهای تجاری بین کشورها بسته نشود اما کرونا باعث شده بزرگترین گمرک مرزی دو کشور یعنی گمرک بازرگان مسدود شود.

وی ادامه داد: انتظار می رود با تلاش دو طرفه بتوانیم مرز را باز و همکاری های گمرکی و مبادلات تجاری را در مرز گوربلاغ - بازرگان از سر بگیریم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی بزرگترین مرز تجاری دو کشور بازگشایی شود.

رییس گمرک برای 24 ساعته کردن مرز گمرک رازی اعلام آمادگی کرد و گفت: در شرایط کنونی مشکلات زیادی برای کامیون ها در مرزها وجود دارد که باید پیگیری و رفع شود؛ البته تعریف مرز جایگزین برای زمانی که بازرگان بسته است، تدبیر خوبی بود تا بتوانیم از گمرک رازی و بازارچه ساری سو مبادلات تجاری را انجام و ادامه دهیم.

به گزارش ایرنا، مرز بازرگان از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در ایران برای تردد مسافری یا کامیونی بسته شد. سخت گیری ترکیه تا جایی است که نه تنها برای ترانزیت، صادرات و واردات کالا به ایران اجازه تردد به کامیون های ایرانی و سایر کشورها را نمی دهد بلکه از روز جمعه 22 فروردین ماه کامیون های ترکی که از مسیر ایران قصد بازگشت به ترکیه را دارند را هم نمی پذیرد.

در حال حاضر تجارت خارجی کشور با ترکیه از طریق مرز ریلی در گمرک رازی برقرار است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران