صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517759 تاریخ : 1399/05/23-12:43:36
,1,
گزارش امیدبخش مدیرعامل بانک صادرات ایران در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس

دبیر اول کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد؛

گزارش امیدبخش مدیرعامل بانک صادرات ایران در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس

دبیر اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از گزارش خوب و امیدبخش مدیرعامل بانک صادرات ایران در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: 15 هزار میلیارد تومان از تسهیلات این بانک به بخش کشاورزی اختصاص یافت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به نشست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با وزیر اقتصاد و مدیران عامل برخی بانک ها از جمله بانک صادرات ایران، گفت: بر اساس ماده 32 و 33 قانون برنامه ششم توسعه، بانک ها موظف هستند حداقل 15 درصد از تسهیلات در اختیارشان را به حوزه کشاورزی اختصاص دهند.
وی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس برای اطلاع از نحوه اجرای این قانون از وزیر اقتصاد و مدیران عامل برخی بانک های دولتی از جمله بانک صادرات ایران، ملی، تجارت و پست بانک دعوت کرده تا گزارشی از عملکرد خود در رابطه با اجرای این قانون به مجلس ارائه کنند.
وی اضافه کرد: بر اساس گزارش ارائه شده مدیران عامل این بانک ها، پست بانک 15/1 درصد از تسهیلات در اختیار خودش را به این مهم اختصاص داده بود. بقیه بانک ها هر چند تسهیلاتی به این بخش دادند اما بسیاری از آنها 15 درصد از تسهیلات در اختیار خود را به حوزه کشاورزی اختصاص ندادند.
دبیر اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: از میان مدیران عامل بانک های حاضر در این جلسه، به نظر اینجانب آقای صیدی مدیرعامل بانک صادرات ایران گزارش خوبی ارائه و عنوان کرد که 15 هزار میلیارد تومان از تسهیلات خود را به بخش کشاورزی اختصاص داد.
حجت اله صیدی در نشست روز گذشته کمیسیون کشاورزی با تاکید بر این که در سال های مختلف، تخصیص اعتبارات بانک صادرات ایران به بخش کشاورزی متفاوت بوده و در سال های اخیر با اختصاص سهمیه مناسب، وزن این تسهیلات را نسبت به بقیه بخش ها افزایش مطلوبی داده، عنوان کرد که در سال گذشته توانستیم بیش از 13 درصد کل تسهیلات را به بخش کشاورزی پرداخت کنیم که بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران