در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517851 تاریخ : 1399/05/25-15:35:56
,1,
گره گشایی از کار تولید با تسهیلات قرض الحسنه

گره گشایی از کار تولید با تسهیلات قرض الحسنه

فرهنگ قرض الحسنه چرخ های تولید و اشتغال در شرکت های دانش بنیان را به حرکت درمی آورد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، شرکت های دانش بنیان که محصولات با فناوری بالا تولید می کنند و گره گشای مشکلات کشور هستند، از تسهیلات قرض الحسنه استفاده می کنند.

شرکت های دانش بنیانی که از تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر ایران استفاده کرده اند، در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند. از جمله یک شرکت در حال تولید دستگاه های تشخیص طبی مخصوصاً تشخیص آزمایشات کرونا است که نیاز امروز کشور است. این دستگاه به گفته تولیدکننده آن نزدیک به 40 درصد نسبت به نمونه خارجی ارزان تر است.

مدیر این شرکت می گوید: تسهیلات را با کارمزد خیلی پایین دریافت کردیم و وثایقی که از ما دریافت شد نیز در قالب چک و سفته بود.

یک شرکت دیگر نیز تولیداتی دارد که می تواند باعث ارتقای سلامت در محصولات صنعت غذا و دام و طیور باشد و باعث کاهش استفاده از آنتی بیوتیک ها شود.

مدیر این شرکت نیز اظهار می کند: با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک قرض الحسنه مهر ایران توانستیم کلیه فرآیندهایی دانشگاهی مد نظر را در مقیاس صنعتی پیاده کنیم. در فاز اول توسعه نیز از ظرفیت 50 تن به 600 تن رسیده ایم.

این کسب وکارها اگر قرار بود با این نرخ سود بانکی تسهیلات دریافت کنند، احتمال داشت ورشکست شوند یا هیچ گاه کسب وکار خود را آغاز نکنند. اما فرهنگ قرض الحسنه مانع این اتفاقات شده است. همان طور که وحید اسکندری، رئیس شعبه مستقل مرکزی طالقانی بانک مهر ایران می گوید: برای تولیدکننده تسهیلات زیر 18 درصد نداریم.

تسهیلات 500 میلیارد ریالی برای کارکنان 500 شرکت

با این حال، تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر ایران سود ندارند و تنها دو تا چهار درصد کارمزد به آن ها تعلق می گیرد. تسهیل شرایط باعث شده تا این شرکت ها هم خودشان پیشرفت کنند و هم برای مردم کشور خیر و برکت داشته باشند. پرداخت این تسهیلات با شرایط جذاب باعث شد به سراغ مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران برویم تا با جزئیات بیشتری از آن آشنا شویم.

دکتر مرتضی اکبری می گوید: این تسهیلات در عرض یک هفته پرداخت می شود و دوره بازپرداخت ان ها 36 تا 60 ماه است.

وی اظهار می کند: در حوزه دانش بنیان 500 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده ایم و 1400 نفر در قالب 500 شرکت از تسهیلات بانک مهر ایران بهره مند شده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران