در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520297 تاریخ : 1399/07/07-10:49:19
,11,
گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با شعار «کشتیرانی پایدار برای سیاره ای پایدار»

گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با شعار «کشتیرانی پایدار برای سیاره ای پایدار»

مدیرکل امور دریانوردان، سازمان های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: شعار سال 2020 روز جهانی دریانوردی، «کشتیرانی پایدار برای سیاره ای پایدار»، تعیین شد و،گفت: این شعاری است که شورای سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) برای سال 2020 میلادی برگزیده و به 174 دولت عضو این سازمان و نیز سازمان های بین المللی و منطقه ای دریایی ابلاغ کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر مرزبان با بیان اینکه فعالیت های دریانوردی مانند دیگر مشاغل در جهان به شدت تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همگام با جامعه جهانی هر ساله در دهه اول مهرماه، روز جهانی دریانوردی را با برگزاری مراسمی گرامی می دارد اما امسال سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به شرایط موجود و در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم روز جهانی دریانوردی را به صورت محدود و با رعایت فاصله اجتماعی با حضور نمایندگان ارگان های دریایی در محل سالن جلسات سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می کند.

وی ابراز امیدواری کرد با برگشت شرایط به حالت عادی، مجدداً در سال آینده شاهد برگزاری مراسم بزرگ تر و در خور، همانند سنوات قبل باشیم.

به گفته وی، بیش از یک میلیون و 600 هزار دریانورد در روی کشتی های اقیانوس پیما در سراسر جهان مشغول به کار هستند و بیش از 85 تجارت جهانی از طریق دریا و کشتی های باری صورت می گیرد؛ بنابراین نقش و جایگاه حیاتی صنعت حیاتی دریانوردی در اقتصاد جهانی، انکارناپذیر است.

مدیر کل امور دریانوردان، سازمان های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه آیمو جهت ارتقای ایمنی و امنیت دریانوردی، حفظ محیط زیست دریایی و افزایش بهره وری کشتیرانی اقدام به تهیه قوانین جهان شمول می کند، بیان کرد: ره آورد این موضوع وجود بیش از 40 کنوانسیون، موافقت نامه و پروتکل و نیز صدها توصیه نامه و دستورالعمل است که در راستای سه هدف تببین شده است.

مسئول دبیرخانه هماهنگی ارگان های دریایی کشور با بیان اینکه شعار سال 2020 روز جهانی دریانوردی، "کشتیرانی پایدار برای سیاره ای پایدار"، است، گفت: این شعاری است که شورای سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) برای سال 2020 میلادی برگزیده و به 174 دولت عضو این سازمان و نیز سازمان های بین المللی و منطقه ای دریایی ابلاغ کرد و از آنها خواست تا در اطراف این شعار، برنامه هایی را تدوین و اقداماتی را به انجام برسانند و اهمیت کشتیرانی را برای توسعه پایدار تبیین نمایند.

مرزبان اعلام کرد: در این مراسم با اهدای لوح سپاس از تعدادی از دریاییان نمونه در 14 گروه مختلف اعم از دانشجوی دریایی نمونه، ایثارگر دریایی نمونه، پیشکسوت دریایی نمونه، مدرس علوم دریایی نمونه، شرکت پایانه دار نمونه، افسر تامین امنیت دریایی، خبرنگار حوزه دریایی، رسانه برتر، فعال جستجو و نجات دریایی، بازرس نمونه دریایی، فعال حفظ محیط زیست دریایی، مدیر دریائی نمونه، کارشناس امور دریائی نمونه، پژوهشگر و محقق دریایی نمونه و ... در حضور وزیر راه و شهرسازی تجلیل به عمل می آید.

مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی به علت شیوع ویروس کرونا، به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی، فردا سه شنبه هشتم مهرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل و مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران ارشد ارگان های دریایی کشور و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 240
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران