صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520880 تاریخ : 1399/07/15-16:44:44
,1,
گام های مؤثر بانک مهر ایران برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه روستایی

گام های مؤثر بانک مهر ایران برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه روستایی

دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی و تأمین مایحتاج ضروری کشور گفت: امروزه توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت های عمرانی و خدمات اجتماعی محقق نمی شود، بلکه نیازمند اشتغال زایی پایدار برای روستاییان است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، اکبری در این باره بیان داشت: روستاها مراکز مهم تولیدات کشاورزی و دامپروری هستند و موضوع کاهش جمعیت روستایی و تغییر تدریجی ماهیت روستا به شهر، از مهم ترین چالش های جوامع در حال توسعه است.

وی افزود: هدف توسعه روستایی باید ارتقا سطح درآمد و زندگی روستاییان و کشاورزان و رفع فقر با تقویت زیرساخت های مناسب تولید و تنوع بخشی محصولات باشد که در این راستا ضروری است تا به اشتغالزایی، ایجاد صنایع روستایی، گسترش بازارهای محلی، توجه به صنایع دستی و توسعه و فروش تولیدات خانگی توجه شود.

اکبری ادامه داد: بانک مهر ایران در همکاری با سازمان ها و نهادهای حمایتی برای ایجاد توسعه پایدار، اشتغالزایی و کمک به مسکن روستایی اقدامات شایسته و مؤثری را انجام داده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار داشت: این بانک با هدف کمک به اشتغالزایی و توانمندسازی نیازمندان به ویژه در مناطق روستایی و کمتر برخوردار کشور بیش از 320 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش 22هزار و 600 میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت کرده است.

وی افزود: همچنین در همکاری با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه های کشاورزی و پرورش دام سبک تقریباً 85 هزار فقره تسهیلات به مبلغ 13 هزار و 600 میلیارد ریال توسط بانک مهر ایران پرداخت شده است.

اکبری با اشاره به اهمیت توجه به تأمین و مقاوم سازی مسکن روستایی بیان داشت: یکی از عوامل مهم در توسعه و عمران روستاها مسکن مناسب است که عامل مهم و محوری در کیفیت زندگی افراد و گروه ها در نواحی مختلف قلمداد می شود.

وی ادامه داد: بانک مهر ایران در همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گام های مؤثری را برای تأمین مالی هزینه های بهبود و مقاوم سازی مسکن روستایی برداشته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: بر اساس این همکاری، به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط بنیاد در مناطق روستایی و به منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن در سراسر کشور تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی خاطرنشان ساخت: با تعاملات صورت گرفته میان بانک و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت بالغ بر 22 هزار واحد مسکونی، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود که تا کنون بیش از 7هزار فقره آن پرداخت شده است.

اکبری بیان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت اجتماعی خیرخواهانه خود، تامین مالی برای ساخت 100 باب واحد مسکونی در استان های سیل زده کشور را تقبل کرد. به همین منظور 40 واحد در استان لرستان، 30 واحد در استان گلستان و 30 واحد در استان خوزستان ساخته شده و به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل داده شده است.

وی درباره طرح اعطای بیمه بازسازی و تجهیز 500هزار خانه روستایی نیز گفت: بانک مهر ایران برای اولین بار در کشور با هدف تسریع و تسهیل جبران خسارت های ناشی از وقوع بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله در روستاهای کشور، توجه خود را بر روی بیمه حوادث منازل مسکونی معطوف کرده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده به هنگام وقوع یک حادثه مانند سیل و زلزله، دولت و نهادهای وابسته در گام اول به دنبال رفع نیازهای اولیه اقشار آسیب دیده و تأمین خوراک، پوشاک و اسکان موقت آنان است و مسائل مربوط به احداث و بازسازی منازل هموطنان در گام دوم قرار می گیرد که معمولاً با وقفه چند ماهه و پس از تأمین مایحتاج ضروری اولیه آسیب دیدگان اتفاق می افتد.

اکبری گفت: به همین دلیل بانک قرض الحسنه مهرایران با توجه به اینکه بیمه منازل روستایی به عنوان راهکاری برای مدیریت بحران و مُسکنی برای کاهش دردهای ناشی از حوادث طبیعی است، در راستای مسئولیت های اجتماعی خود اقدام به بیمه 500هزار منزل مسکونی بیش از 9هزار روستای سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام کرد تا همزمان با گام اول دولت و نهادهای مربوطه برای تأمین مایحتاج مورد نیاز مردم، گام دوم نیز با هدف کاهش آلام و فشارهای روانی ناشی از حادثه توامان برداشته شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران