تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312323 تاریخ : 1396/10/06-13:46:26
,5,
گام مهم بندر کوچی هند برای تبدیل شدن به قطب پتروشیمی

گام مهم بندر کوچی هند برای تبدیل شدن به قطب پتروشیمی

بندر کوچی هند با همکاری شرکت هایی از کره جنوبی و سنگاپور به قطب جدید پتروشیمی هند تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ بخش دولتی کود و صنایع شیمیایی تراونکور (FACT) و شرکت توسعه زیرساخت صنعتی کرالا (KINFRA) به تازگی یک تفاهمنامه همکاری (MoU) را برای واگذاری 481.79 آکر زمین به شرکت کرالا برای ساخت یک پارک پتروشیمی (petrochemicals park) به ارزش هزار و 800 کرور روپیه به امضاء رساندند.

زمین یادشده از دارایی های شرکت دولتی کود و صنایع شیمایی تراونکور در Amabalamedu بندر کوچی هند به شمار می رود و برای مدتی طولانی بی استفاده بوده است.
هدف طرح جدید احداث زیرساخت های پایه برای واحدهای تولیدی به عنوان کمکی خواهد بود که قرار است طرح های توسعه ای شرکت نفت بهارات پترولیوم هند (BPCL) و پالایشگاهای بندر کوچی را پشتیبانی کنند. هدف این پروژه تولید محصولات پتروشیمی با همکاری شرکایی از کره جنوبی و سنگاپور خواهد بود.
بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی دفتر رئیس صنایع هند، صنایع کوچک و متوسط نیز فرصت این را دارند تا واحدهایی در پارک پتروشیمی پیشنهادی راه اندازی کنند.
پارک پتروشیمی جدید از سالانه 500 هزار تن پروپیلن تولیدی در پالایشگاه کوچی بهره می برد. بنا بر برنامه ریزی های اولیه، شاخه تولید محصولات بهداشتی 50 آکر از زمین تازه واگذار شده را به خود اختصاص می دهد و تا سال 2019 میلادی در مدار تولید قرار می گیرد. شاخه محصولات شیمیایی ویژه با 250 آکر زمین تا سال 2018 عملیاتی می شود. شاخه تولید پلی یورتان و محصولات لاستیکی نیز انتظار می رود با دریافت 50 آکر زمین تا سال 2022 میلادی به بهره برداری برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران