در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522390 تاریخ : 1399/08/17-15:01:24
,5,
گاز، مصرف مازوت در نیروگاه های تهران را به صفر رساند

گاز، مصرف مازوت در نیروگاه های تهران را به صفر رساند

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران اعلام کرد که مصرف مازوت نیروگاه های پایتخت به صفر رسیده است و سوخت اصلی آن ها از گاز طبیعی تامین می شود.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از وزارت نیرو، یعقوب روحی در این باره گفت: هم اکنون سوخت اصلی سه نیروگاه دولتی تهران (بعثت، ری و طرشت) گاز طبیعی است و فقط در ایام محدودی از سال در نیروگاه ری به دلیل محدودیت تامین گاز و برای حفظ پایداری شبکه و خاموش نشدن ناخواسته از گازوئیل آن هم در حجم محدود استفاده می شود.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر با توجه به همکاری همه جانبه نیروگاه های منطقه تهران با سازمان محیط زیست و همسو با رعایت الزام های زیست محیطی، استفاده از مازوت در چرخه تولید نیروگاه بعثت نیز حذف شده است و با هماهنگی های انجام شده برای ضرورت تامین برق مورد نیاز منطقه جنوب شهر تهران گاز به این نیروگاه تخصیص می یابد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران یادآور شد: افزون بر اقدام های انجام شده برای بهبود آلایندگی نیروگاه بعثت، برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه سیستم استحصال گاز co2 (گاز گلخانه ای) از اگزوز واحدهای بخار در این نیروگاه نصب شده است که با استفاده از این سیستم، گاز CO2 از اگزوز واحدها جذب و از انتشار آن به محیط زیست جلوگیری می شود.

روحی تاکید کرد: همچنین همسو با الزام های قانونی و تکالیف تعیین شده برای بهبود بازده و تولید برق سبز(سازگار با محیط زیست) پروژه جایگزینی واحدهای فرسوده نیروگاه طرشت و ری در دستور کار است که با توجه به نصب واحدهای جدید با فناوری روزآمد دنیا و بهبود بازده این نیروگاه ها شاهد کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت آن ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: افزون بر نیروگاه های دولتی یاد شده، سوخت اصلی دو نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت و پرند نیز گاز طبیعی است و در شرایط قطع گاز به صورت محدود از گازوئیل به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می کنند و با توجه به فناوری واحدهای نصب شده قابلیت استفاده از مازوت در این نیروگاه ها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران همچنین گفت: نیروگاه های منطقه تهران همکاری همه جانبه ای با سازمان حفاظت محیط زیست برای اعلام روزانه سوخت مصرفی، ارسال سیگنال های آنالیز دود دودکش ها و بازدید کارشناسان داشته و دارند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران