تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311768 تاریخ : 1396/09/29-17:16:03
,6,17,
کوتاهی گمرک و سازمان استاندارد کار دست بازار قطعات یدکی داد

کوتاهی گمرک و سازمان استاندارد کار دست بازار قطعات یدکی داد

سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات با توجه به طرح نهایی شدن نصب کد رهگیری بر روی قطعات گفت : در راستای طرح مبارزه با قاچاق قطعات خودرو و الصاق کد رهگیری بر روی قطعات ، تاکنون این طرح جهت اجرا به اتحادیه ابلاغ نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات با توجه به طرح نهایی شدن نصب کد رهگیری بر روی قطعات گفت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق قطعات خودرو و الصاق کد رهگیری بر روی قطعات ، تاکنون این طرح جهت اجرا به اتحادیه ابلاغ نشده است.

سید مهدی کاظمی اظهار داشت : هر چند در جریان برگزاری جلساتی که طی دو سال اخیر با حضور وزارت صنعت و معدن ، ستاد مبازره با قاچاق کالا ، اتحادیه صنف لوازم یدکی و تعزیرات صورت گرفت ، روند قاچاق قطعات روبه کاهش است .

وی تصریح کرد : امروز اغلب قطعات یدکی از مبادی ورودی و گمرکات وارد کشور می شود و نسبت به سالهای گذشته قاچاق قطعات کاهش یافته و نظم نسبتا خوبی بر این جریان حاکم شده است.

وی با اشاره به طرح دولت جهت مبارزه با قاچاق کالا، افزود : البته طرح ساماندهی با کولبران نیز در دست دولت است این در حالی است که عمده قطعات و کالاهایی که توسط این بخش قاچاق می شود شامل کالاهای با کیفیت است.

وی با تاکید بر کاهش سهم قطعات قاچاق در بازار ، اظهار داشت : در راستای اطلاع رسانی خوبی که توسط وزارت صنعت و معدن به اتاق اصناف و اتحادیه صورت گرفته و پی گیری ها و انتشار اطلاعیه ها از سوی اتحادیه لوازم یدکی ، خوشبختانه جریان عرضه و خرید قاچاق بدون فاکتور و قطعات کاهش مناسبی داشته است.

وی بیشترین دغدغه کنونی بازار قطعات یدکی را ورود قطعات بی کیفیت دانست و گفت : با وجود اقدامات صورت گرفته سهم قاچاق کاهش یافته و امروز بیشترین مشکل بازار ، عرضه قطعات بی کیفیت است .

سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات خاطر نشان کرد : در حال حاضر بخش مهمی از مشکلات ناشی از ورود قطعات یدکی بی کیفیت به عدم نظارت دقیق و کافی گمرک و سازمان استاندارد بر باز می گردد چنانچه عمده قطعات بی کیفیت موجود در بازار از مسیرهای قانونی و گمرکات وارد می شوند.

کاظمی افزود : البته سهم قطعات یدکی بی کیفیت در بازار رو به کاهش است و در حال حاضر به 20 درصد رسیده است.

وی افزود : بر اساس آمار ، حدود 80 درصد از سهم بازار قطعات یدکی ، شامل قطعات با کیفیت و اورجینال و حتی قطعات با کیفیت چینی می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران