سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 449815 تاریخ : 1397/12/05-18:10:19
,17,21,
کنترل سفته بازی های ارزی در مرزهای کشور

آقاپور علیشاهی مطرح کرد:

کنترل سفته بازی های ارزی در مرزهای کشور

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه بانک مرکزی برای کنترل سفته بازی های ارزی در مرزهای کشور تلاش می کند، گفت: مردم باید از ایجاد تقاضاهای کاذب و صف های طولانی که مدنظر سوداگران بوده جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، معصومه آقاپور علیشاهی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر، گفت: متاسفانه یکی از دلایل ایجاد تلاطم در بازار ارز در روزهای اخیر این بوده که در اسفند ماه به دلیل تعطیلات عید و همچنین حسابرسی هایی که شرکت های ایرانی در خارج از کشور دارند و باید بدهی های بانکی و مالیاتی خود را تسویه کنند مازاد تقاضا ایجاد شده است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر بین عرضه و تقاضا تعادل وجود نداشته باشد، گپ بین عرضه و تقاضا سبب ایجاد افزایش قیمت ارز در کشور می‌شود، افزود: حرکات سیاسی که در صحنه بین المللی رخ می‌دهد اعم از سفر بن سلمان به پاکستان و چین و سرمایه گذاری هایی که در این کشورها انجام می دهد  از دیگر دلایل تلاطم ارز در روزهای اخیر بود که کُندی نقل و انتقال ارز به داخل کشور نیز مزید بر علت شد.

مردم باید از ایجاد تقاضاهای کاذب و صف های طولانی جلوگیری کنند

وی ادامه داد: بانک مرکزی تلاش می‌کند که سفته بازی هایی که در مرزهای کشور در دوره قبلی افزایش بهای نرخ ارز را در پی داشت را کنترل کرده و مانع ایجاد این سفته بازی ها در شرایط کنونی شود.

آقاپور علیشاهی با بیان اینکه مردم باید باور کننند که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، اظهار داشت: در این راستا مردم باید از ایجاد تقاضاهای کاذب و صف های طولانی که مدنظر سوداگران بوده جلوگیری کنند تا کشور با حضور مردم در کنار سه قوه از بحران کنونی عبور کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حجم نقدینگی موجود، سم بزرگ و مهلکی در کشور است، تصریح کرد: نقدینگی موجود به هر سمتی حرکت کند، آن بخش را ضعیف می کند، در حالی که می توان با برنامه ریزی صحیح نقدینگی را به سمت تولید سوق داد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 96
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه