تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514523 تاریخ : 1399/03/27-09:08:45
,5,
کم توجهی مشترکان پرمصرف، مشکل ساز در تامین برق

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد:

کم توجهی مشترکان پرمصرف، مشکل ساز در تامین برق

سخنگوی صنعت برق با اشاره به عبور پیک مصرف برق کشور از مرز56 هزار مگاوات گفت: مشترکان پرمصرف ضروری است روش های مدیریت مصرف بهینه را اعمال کنند تا مشکلی در تامین برق پیش نیاید.

به گزارش بانک و صنعت، مصطفی رجبی مشهدی افزود: مشترکان پرمصرف اگر بین ساعت13 تا 17 مصرف خود را مدیریت کنند با مشکل در تامین برق مواجه نخواهیم شد.

وی کاهش استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت اوج بار و انتقال آن به ساعت کم باری، استفاده از دورکند کولرآبی، تنظیم دمای کولرگازی برروی درجه 24 را از جمله مهمترین راهکارهای مناسب مدیریت مصرف برشمرد.

رجبی مشهدی افزود: رشد متعارف مصرف مشکلی در تامین برق ایجاد نخواهد کرد اما تداوم رشد فزاینده فعلی شرایط سختی را اعمال خواهد کرد.

سخنگوی صنعت برق گفت: تداوم افزایش دما احتمال عبور پیک مصرف از مرز 57 هزارمگاوات در هفته آینده را جدی تر می کند.

وی ادامه داد: عبور پیک مصرف از مرز 56 هزارمگاوات درحالی صورت گرفته که هنوز در فصل بهار هستیم و به طور معمول در چنین فصلی درسال های گذشته مصرف اینچنینی نبوده است.

رجبی مشهدی گفت: مصرف برق پانزده استان کشور از میزان مصرف آنها در مدت مشابه پارسال عبور کرده و این در شرایطی است که هنوز وارد روزهای گرمتر سال نشده ایم که مصرف بیشتر را می طلبد.

سخنگوی صنعت برق افزود: تداوم روند مصرف با وضعیت فعلی که بین دوتا سه هزارمگاوات است شاید اعمال محدودیت هایی را اجتناب ناپذیر کند گرچه تلاش بر اعمال روش های مدیریت مصرف است.

سخنگوی صنعت برق بر ضرورت مدیریت مصرف به خصوص از جانب مشترکان پر مصرف تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران توانیر خاطرنشان کرد: اکنون در شرایطی هستیم که روند مصرف فزاینده امکان اعمال برخی روش ها را دور از انتظار نمی کند گرچه اولویت اعمال روش های مدیریت مصرف و تشویق به همکاری با صنعت برق است.

وی از مشترکان بزرگ مانند صنایع و بخش کشاورزی خواست نهایت همراهی را با صنعت برق همانند سال گذشته داشته باشند تا ناگزیر به اعمال خاموشی نشویم.

رجبی مشهدی گفت: هنوز هیچ برنامه ای برای اعمال خاموشی های برنامه ریزی شده نداریم و تاکید بیشتر برصرفه جویی و همکاری مردم است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران