صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516363 تاریخ : 1399/04/31-11:22:44
,17,
کمترین نوسان جایگاه ایران در شاخص رقابت صنعتی طی 2 سال گذشته

کمترین نوسان جایگاه ایران در شاخص رقابت صنعتی طی 2 سال گذشته

کارنامه ایران در شاخص رقابت صنعتی در سال های 2013 تا 2018 ارزیابی شد و رتبه ایران در این شاخص طی این دوره و بین کشورهای مختلف، کمترین نوسان را تجربه کرده و رتبه آن بین 54 تا 56 متغیر بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، براساس اعلام معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، شاخص عملکرد صنعتی یکی از شاخص هایی است که یونیدو، برای ارزیابی توان رقابت و عملکرد صنعتی اقتصادهای مختلف مورد استفاده قرار می دهد.
در این شاخص با بهره گیری مجموعه ای از زیرشاخص های مرتبط، توان تولید و صادرات کالاهای صنعتی یک اقتصاد مورد ارزیابی قرار می گیرد.
این شاخص، همچنین ظرفیت کشورها را برای حضور در بازارهای داخلی و بین المللی و فعالیت های با ارزش افزوده بالا و دارای فناوری برتر نشان می دهد.
قدرت هر کشور در زمینه رقابت صنعتی با سایر کشورها در حوزه تولیدات صنعتی با عددی بین صفر تا یک اندازه گیری می شود، هرچه این رقم به عدد یک نزدیک تر باشد، بیانگر قدرت بیشتر آن کشور در عملکرد رقابت صنعتی است.
آلمان، چین، کره جنوبی و آمریکا طی سال های 2017 و 2018، در شاخص «عملکرد رقابت صنعتی» در رتبه های اول تا چهارم قرار داشته اند و ایران در این شاخص در مقایسه با 24 کشور منطقه در جایگاه هشتم قرار دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران