تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514306 تاریخ : 1399/03/24-12:09:26
,15,
کمتراز یک ماه دیگرانقلابی در تولید محتوای فضای مجازی ایجاد می شود

آذری جهرمی:

کمتراز یک ماه دیگرانقلابی در تولید محتوای فضای مجازی ایجاد می شود

وزیر ارتباطات گفت: توقع داریم با همکاری اپراتورهای موبایل کمتراز یک ماه انقلابی در فضای تولید محتوا در کشور ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطاتدر مراسم اتصال 1304 روستا به شبکه ملی اطلاعات که صبح امروز(24خرداد 1399) به صورت ویدیو کنفرانس با استان های کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی انجام شد گفت: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف به اتصال 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات شده است.

آذری جهرمی بیان کرد: تحقق این هدف در سال نخست برنامه ششم حدود 30 درصد بود و امروز با تلاش های صورت گرفته به 90 درصد رسیده است.

وی گفت: تا پایان سال جاری بالاتر از اهداف بالای ششم خواهیم رفت و صددرصد روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه این پروژه امروز با سرمایه گذاری 306 میلیارد تومان اجرایی شده است که بخش زیادی از منابع آن توسط دولت و بخشی از آن توسط یکی از اپراتورها انجام شده است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه ارتباطات روستایی گفت: برقراری عدالت ارتباطی از مصادیق عدالت اجتماعی است و امروز با اجرای این پروژه در روستاهای چهار استان دانش آموزان می توانند از شبکه شاد استفاده کنند، کاربران از آموزش مجازی بهره ببرند و امکان استفاده از خدمات بانکی به صورت آنلاین فراهم شده است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: تحقق شبکه ملی اطلاعات گام مهمی در خودکفایی کشور با وجود تحریم هاست و ما با توسعه این شبکه تحول دیجیتال را رقم خواهیم زد.

آذری جهرمی با بیان اینکه اگر بستر شبکه ملی اطلاعات در روستاها فراهم نباشد عدالت ارتباطی وجود نخواهد داشت، گفت: تحول دیجیتال شکوفای اقتصاد دیجیتال را به همراه خواهد داشت و با توسعه شبکه ملی اطلاعات به این ظرفیت خواهیم رسید.

وی گفت: با اجرای این پروژه ظرفیت اشتغال در کشور ایجاد می شود، زندگی مردم راحت تر شده و فساد اقتصادی حل خواهد شد.

آذری جهرمی بر لزوم فراهم کردن بستری برای توزیع محتوای کاربر محور تاکید کرد و گفت: توقع داریم با همکاری اپراتورهای موبایل ظرف یک ماه آینده انقلابی در فضای تولید محتوا در کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در دوران کرونا شاهد رشد 150 درصدی ترافیک اینترنت بودیم و مصرف اینترنت دو و نیم برابر شد، گفت: برای حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی باید برنامه ریزی کنیم، اگرچه به دلیل ورود ما به این حوزه در دادگاه از ما شکایت کردند اما ما با ایجاد جشنواره کودک آنلاین این اکوسیستم را توسعه دادیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 149
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران