در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517050 تاریخ : 1399/05/11-14:47:40
,17,
کمبود محصولات محافظتی کرونا در کشور وجود ندارد

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد

کمبود محصولات محافظتی کرونا در کشور وجود ندارد

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه در حال حاضر تولید محصولات حفاظتی کرونا از جمله مواد ضدعفونی کننده به اندازه کافی و نیاز بازار از سوی واحدهای تولیدی معتبر و استاندارد تولید می شود، تاکید کرد که بازار داخل از حیث این محصولات هیچ گونه کمبودی ندارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اتاق بازرگانی تهران، علی نقیب با اشاره به اینکه فرهنگ مصرف محصولات حفاظتی در برابر کرونا، در مقایسه با ماه های ابتدایی شیوع این ویروس، ارتقا یافته و خانوارها به اندازه نیاز واقعی خود اقدام به خرید این محصولات می کنند، افزود: کنترل کیفی تمامی محصولات تولیدی از سوی کارخانه های شناخته شده پیش از ورود به بازار مصرف، در آزمایشگاه های معتبر و مجهز صورت می گیرد، ضمن آنکه وزارت بهداشت نیز با نظارت قوی در این بخش، اجازه ورود محصولات بی کیفیت به بازار را نمی دهد.

نقیب که مدیرعامل یکی از کارخانه های شناخته شده و برندهای برتر محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور است، در خصوص قیمت محصولات ضدعفونی کننده در برابر کرونا یادآور شد که تولیدکنندگان این بخش، بر اساس مصوبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عمل می کنند و علاوه بر این، مواد اولیه تولیدات نیز به دلیل نظارت قیمتی از طرف وزارت بهداشت، با نرخ مناسب به دست تولیدکنندگان می رسد. بنابراین، قیمت محصولات ضدعفونی کننده و حفاظتی کرونا در بازار مصرف، معقول و مناسب است.

به گفته وی، محصولات با قیمت های نامتعارف و گران، از سوی شرکت های نامعتبر و ناشناخته در بازار عرضه می شود و وی توصیه کرد که مصرف کنندگان از تولیدات کارخانه های معتبر و دارای استاندارد وزارت بهداشت، برای مایحتاج خود استفاده کنند.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران همچنین تصریح کرد که توان صادرات محصولات حفاظتی در برابر کرونا، از سوی واحدهای تولیدی در کشور وجود دارد که در حال حاضر برای حفظ نیاز بازار، از سوی دولت اجازه صادرات این محصولات داده نشده است.

نقیب سپس به بازدید اعضای هیات رئیسه فراکسیون کارآفرینان مجلس شورای اسلامی از شرکت بهداشتی دکتر عبیدی طی هفته گذشته، اشاره کرد و یادآور شد که اعضای این فراکسیون از نزدیک به روند تولید محصولات محافظتی در برابر تولید و ظرفیت های این بخش، آشنا شدند.

وی با بیان اینکه مسئولان و تصمیم گیران در قوای سه گانه کشور، باید اطلاعات دقیق و کافی از مشکلات و توانمندی های فعلی صنایع مختلف در کشور داشته باشند، افزود: در این بازدید، علاوه بر گفت و گو با اعضای هیات رئیسه فراکسیون کارآفرینان مجلس درباره فرصت ها و تهدیدهای صنعت محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور به ویژه تولیدات محافظتی در برابر کرونا، زمینه آشنایی و آگاهی یابی تصمیم سازان در مجلس در رابطه با توانمندی های فعلی این بخش در کشور فراهم شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران