سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 265711 تاریخ : 1395/11/10-11:04:56
,10030,
کل هزینه سازمان نظام پرستاری از درآمد یک پزشک جراح کمتر است

کل هزینه سازمان نظام پرستاری از درآمد یک پزشک جراح کمتر است

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری گفت: سازمان نظام پرستاری پیشنهادات ضعیف وزارت بهداشت را قبول کرد اما علی‌رغم این موضوع نمایندگان وزارت بهداشت جلسه شورای عالی بیمه را بدون هیچ دلیل محکمی ترک کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، شریفی مقدم قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری در نشست خبری که به مناسبت هفته پرستار برگزار شد، گفت: نزدیک به یک سال از دوره چهارم نظام پرستاری می‌گذرد و این سازمان سعی کرده از طریق گفت‌وگو تعامل و پیگیری بتواند موانع خدمتی پرستاران را کم یا رفع نماید. این در حالی است که بعضی سعی دارند سازمان را خشن و تند جلوه دهند.

وی افزود: سازمان یک نهاد است که مشکلات خود را از راه تعامل پیگری می‌کند. این سازمان ارتباط با مجلس را داشته که در 13 ماه گذشته نمونه بهترین ارتباطات با نمایندگان بوده است. همچنین دیدار با رئیس مجلس و دیدار با کمیسیون بهداشت و درمان صورت گرفت که نتیجه آن تشکیل کمیته مشترک سازمان نظام پرستاری بود.

شریفی‌مقدم اضافه کرد:‌ با این ارتباطات توانستیم دستاوردهای خوبی کسب کنیم. این دستاوردها شامل قانون تعرفه‌‌گذاری است که اجرای آن را برای دولت الزامی کرد. دوم موضوع بحث تعرفه‌گذاری پرستاری در منزل بود.

وی گفت: در برنامه ششم وقتی پرستاری در منزل مطرح می‌شود، دولت مخالف، کمیسیون بهداشت بی‌طرف بود اما علی‌رغم این با تلاش‌های دکتر عابدی این طرح رأی بالایی را کسب کرد. همچنین اجرای قانون تعرفه‌گذاری که در 10 سال گذشته عملیاتی نشده بود توسط دکتر عابدی مطرح و رأی بالایی را آورد. همچنین هم‌اکنون در تلاشیم از طریق کمیسیون تلفیق بودجه تعرفه‌گذاری را افزایش دهیم. بحث تعرفه‌گذاری بعد از چند سال از وزارت بهداشت به دبیرخانه شورای عالی بیمه رفت.

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری در ادامه گفت: اگر وزارت بهداشت را جدا کنیم، بقیه دولت همراهی مناسبی با سازمان پرستاری داشته‌اند. سازمان همچنین ارتباط مناسبی با آیات عظام و مراجع و سایر دستگاه‌ها داشته و توانسته به شکلی مشکلات و مسائل اجتماعی پرستاران را مطرح کند.

شریفی‌مقدم افزود: اولویت ما قانون تعرفه‌گذاری و پرستاری در منزل است. با پیگیری‌هایی که سازمان نظام پرستاری داشت، بحث تعرفه پرستاری در منزل به شورای عالی بیمه رفت، اما متأسفانه در جلسه‌ای که برگزار شد، علی‌رغم ارائه پیشنهاد ضعیف وزارت بهداشت، سازمان با این پیشنهاد موافقت کرد، اما نمایندگان وزارت بهداشت که شامل دکتر آقاجانی و میرزابیگی و تیم آنها بودند، این جلسه را بدون دلیل محکمی ترک کردند. باید گفت این نشان‌دهنده این است که وزارت بهداشت نمی‌خواهد برای جامعه پرستاری کاری انجام دهد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر علت ترک جلسه توسط نمایندگان وزارت بهداشت، گفت: تنها می‌توانم بگویم دلیل کار ایشان کینه‌توزانه است، زیرا نمی‌خواهند هیچ دستاوردی در این دوره به نام سازمان پرستاری ثبت شود. سازمان نظام پرستاری برای اینکه بهانه به دست نمایندگان وزارت بهداشت ندهند، با پیشنهادات ضعیف وزارت در بحث تعرفه پرستاری در منزل موافقت کرد، اما با این حال این تیم جلسه شورای عالی بیمه را ترک کردند.

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری در ادامه اظهار داشت: کل هزینه سازمان ما از درآمد یک پزشک جراح کمتر است. این موضوع را حاضریم به همه نشان دهیم. سازمان نظام پرستاری هرگز به دنبال دعوا نبوده، اما برخوردهایی که وزارت بهداشت با این سازمان کرده، در 35 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

شریفی‌مقدم گفت:‌اختلاف پرداختی در کشور ما در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. جامعه 300 هزار نفری پرستاری کشور یک جمعیت بزرگ و تأثیرگذار هستند. امسال در مراسمی که با عنوان روز پرستار برگزار می‌کنیم از ریاست جمهوری، وزیر بهداشت و معاونان دعوت کردیم، اما باید گفت علائم حاکی از این است که ریاست جمهوری در این جلسه شرکت نخواهند کرد و باید گفت از سال 81 رئیس جمهور همیشه در مراسمات این‌چنینی شرکت می‌کردند و این برای اولین بار است که به این مراسم بی‌توجهی می‌شود، زیرا اگر قرار بود در این مراسم حضور یابند، امروز به اطلاع ما می‌رساندند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 107
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه