در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517211 تاریخ : 1399/05/13-12:45:52
,10028,10029,
کلینیک های مجازی کرونا ایجاد می شود

کلینیک های مجازی کرونا ایجاد می شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران به منطور توانمندسازی بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی، از ایجاد کلینیک های مجازی در رابطه با کرونا خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، فرشاد علامه در نشست کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، راهبردهای مرتبط با کارگروه مراقبت و درمان را تشریح کرد و افزود: توانمندسازی و حفظ ایمنی کارکنان بیمارستان ها، در دستور کار قرار گرفته و همچنین به منظور توانمندسازی بیماران و مراجعه کنندگان نیز تولید محتوای آموزشی، ایجاد کلینیک های مجازی و سیستم مشاوره تلفنی مورد توجه قرار دارد.

وی اظهار داشت: برای هر بیمارستان دو سناریو ظرفیت سنجی بخش های کرونا و غیر کرونا در زمینه نیروی انسانی، اقلام مصرفی، تجهیزات پزشکی و فضای فیزیکی تعریف شد و هریک از بیمارستان ها ظرفیت خود را اعلام کردند.

علامه بر نظارت و عملکرد بیمارستان ها در زمینه آمادگی و پاسخگویی مناسب در مواجهه با همه گیری کووید 19، تاکید کرد.

منان حاجی محمودی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست، با بیان برنامه معاونت غذا و دارو در مدیریت اپیدمی کووید 19، گفت: این معاونت نقش حمایتی و حفاظتی را برعهده دارد. بر این اساس در زمینه نظارت بر تهیه و تولید مواد ضدعفونی، برخورد با خطاها، برنامه ریزی به منظور تأمین اقلام حفاظتی و داروهای مورداستفاده در درمان بیماران کووید 19 اقدامات متعددی تاکنون انجام شده است.

وی بر آموزش و فرهنگ سازی در واحدهای زیرمجموعه معاونت غذا و دارو تاکید کرد و افزود: به منظور ارائه خدمات غیر حضوری و کاهش نیاز به مراجعه حضوری، توسعه کمی و کیفی فرآیندهای میز خدمت در دستور کار قرار گرفت.

آماده موج سوم احتمالی کووید 19 باشیم

در ادامه محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران، به موضوعاتی که لازم است کمیته اپیدمیولوژی به تحقیق در مورد آن بپردازد اشاره کرد و گفت: تیمی را در نظر بگیرید که در زمینه میزان تأثیرگذاری دستورالعمل های ابلاغی، اثربخشی دورکاری، دوران نقاهت کارکنان در مرخصی های استعلاجی، میزان رضایتمندی کارکنان و بیماران در کمک گرفتن از نیروهای داوطلب، کیفیت تجهیزات مورد نیاز کووید 19 شامل ونتیلاتور و اکسیژن ساز، علل کاهش مشارکت ها و سرمایه اجتماعی در موج دوم، تأثیر نقاهتگاه ها و…، تحقیق و بررسی کنند.

وی افزود: لازم است این موضوعات آسیب شناسی شود و با در اختیار داشتن اطلاعات مورد نیاز در هریک از این محورها، خود را برای مواجه شدن با موج سوم احتمالی کووید 19 آماده کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران