تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311878 تاریخ : 1396/10/02-09:08:33
,17,25,
کلینیک بررسی مشکلات واحد های مشکل دار ایجاد می شود

شریعتمداری در نشست مشترک با وزیر تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خبرداد :

کلینیک بررسی مشکلات واحد های مشکل دار ایجاد می شود

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت گفت : اگر به نوسازی صنعتی ایران به چشم موضوع حاد نگاه نشود با بحرانهای عمیقی روبرو می شویم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛  محمد شریعتمداری در نشست مشترک با وزیر تعاون ، کارو رفاه اجتماعی که به منظور ارائه گزارش 1400 واحد دارای مشکل در کشور تشکیل شد افزود : در تقسیم بندی مشکلات واحدهای صنعتی نبود سرمایه در گردش واحد های تولیدی دراولویت اول است.
وی تصریح کرد : از بین بیش از 1200 واحد ازمجموعه 40 هزارواحدی که برای دریافت سرمایه در گردش در بهین یاب ثبت نام کردند واحدهای شناسایی شده دارای مشکل سرمایه در گردش در گزارش ارائه شده می توانند در اولویت اول قرار بگیرند و در استانها در دستور کار پرداختیها منظور شوند.
شریعتمداری افزود : تصمیمات فوری می تواند بسیاری از آنها را در مسیر درست قراردهد و در قدم بعدی به سمت بازسازی و نوسازی و اصلاح تکنولوژی بروند.
وی ادامه داد : برای داشتن بازار هم تولید رقابت پذیر باید مد نظر قرار گیرد و در این زمینه به تکنولوژی روز نیاز داریم. شریعتمداری اظهار کرد : کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های صنعت و معدن و کار و رفاه اجتماعی می تواند دقیق ترمشکلات را بررسی کند و نسخه ای که کلیاتش در اینجا مطرح است را آماده کنند تا با تصویب در آن کارگروه و بر اساس آن جلو برویم.
وی تاکید کرد : اگر به نوسازی صنعتی ایران به چشم موضوع حاد نگاه نشود با بحرانهای عمیقی روبرو می وشویم چرا که اکثر ماشین آلات مربوط به دهه 70 و نیازمند بازسازی جدی هستند .
وی ادامه داد : درحوزه منسوجات هم با اینکه سالهاست از نوسازی صنعت نساجی صحبت می کنیم از لحاظ تکنولوژی تولید وضع خوبی ندارند . وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت یادآور شد : اولویت اول تامین یارانه سود تسهیلات اعطایی بازسازی و نوسازی بنگاههاست.
وی افزود : کلینیک بررسی مشکلات واحد های مشکل دار در سازمانهای استانی و ارایه مشاوره در زمینه های مختلف اصلاح ساختار مالی و نیروی انسانی و حقوقی و قضایی تا پایان سال راه اندازی می شود اما راه حل اول نهضت بازسازی و نوسازی صنعت ایران ، نیارمند یک ردیف اعتباری برای کمکهای سود تسهیلات اعطاییزبه واحد های تولیدی است.
وی تصریح کرد : برای 1400 واحد تولیدی دارای مشکل با کارگروه مشترک برنامه مناسب را باید طراحی و اجرا کنیم. به گفته وی فضای کسب و کار موضوع اصلی کشور است و باید گزارش تجمیع شده ای را در کارگروه رفع موانع تولید ارائه و راهکارهای ویژه ای با کمک سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون ، کارو رفاه طرح ریزی شود.
شریعتمداری در ادامه گفت : باید نگاه آسیب شناسانه دقیقتری به این 1400 واحد تولیدی داشته باشیم و با پیشنهادها و ارائه راهکار ، در تصویب بودجه 97 نکاتی مورد توجه قرار بگیرد و با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه مشکلات را مرتفع نماییم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران