صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 251964 تاریخ : 1395/09/28-10:28:33
,17,20,21,
کلیات لایحه برنامه ششم توسط مجلس رد شد

کلیات لایحه برنامه ششم توسط مجلس رد شد

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مخالفت با کلیات لایحه برنامه ششم توسعه گفت: با رد کلیات لایحه برنامه ششم، دولت باید لایحه جدید ارائه کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر محمدرضا تاجگردون درباره رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور گفت: ماده 196 آیین نامه داخلی به مواد طرح ها و لوایحی برمی‌گردد که خلاف قانون اساسی یا اسناد بالادستی باشد که در صورت وارد بودن تذکر در خصوص مواد مذکور یا اصلاح می شود یا به کمیسیون ارجاع داده خواهد شد.

اما در خصوص لایحه برنامه ششم باید گفت در صورتی که به کلیات آن رأی داده نشود دولت باید مجدد لایحه ای تدوین کند، کمیسیون ها آن را بررسی، کمیسیون تلفیق جدید تشکیل شود تا در نوبت صحن علنی قرار گیرد که به نظر می رسد چنین روندی تا سال آینده نیز طی نخواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بنابراین موادی که ابهام دارد یا خلاف سیاست های قانون اساسی یا اسناد بالادستی است را در زمان بررسی عنوان کنید تا یا اصلاح شود یا به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شود.
محمدرضا تاجگردون در تذکری در جریان رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور به اصل 110 قانون اساسی و ماده 196 آئین نامه داخلی استناد کرد و گفت: با توجه به نکاتی که مخالفان کلیات لایحه برنامه ششم توسعه ارائه می کنند می‌خواهیم بدانیم هیأت رئیسه مجلس چه سیاستی را در قبال لایحه ششم توسعه اتخاذ کرده است.
براساس توضیحات نمایندگان لایحه برنامه ششم مغایرت‌های زیادی با اسناد بالادستی دارد بنابراین توضیح داده شود به چه نحوی قرار است این لایحه در صحن علنی بررسی شود.
علی لاریجانی نیز در پاسخ به این تذکر خبر از رد کلیات لایحه برنامه ششم توسعه داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران