از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516755 تاریخ : 1399/05/06-09:42:11
,10028,10034,
کشف بیش از یک هزار مورد زمین خواری به ارزش 4 هزار میلیارد تومان

کشف بیش از یک هزار مورد زمین خواری به ارزش 4 هزار میلیارد تومان

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از کشف بیش از یک هزار مورد زمین خواری در کشور به ارزش 4 هزار میلیارد و 138 میلیون تومان طی چهار ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جواد خردمند افزود: در چهار ماهه ابتدای امسال یک هزار و 249 مورد رفع تصرف از زمین های دولتی به ارزش 4 هزار میلیارد و 138 میلیون تومان انجام شد که استان تهران با آزادسازی 450 میلیارد تومان رتبه اول را داشت.

وی ادامه داد: با تلاش یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در چهار ماهه ابتدایی سال جاری به دنبال یک هزار و 642 مورد گزارش تعداد یک هزار و 249 مورد رفع تعرض فوری از اراضی دولتی واقع در محدوده شهرهای کل کشور به مساحت تقریبی 630 هکتار به ارزش 4 هزار میلیارد و 138 میلیون تومان انجام شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: همچنین در چهار ماهه ابتدای سال جاری برای حدود 212 هکتار زمین به ارزش 2 میلیارد و 678 میلیون تومان حکم قطعی رفع تصرف صادر شده است.

بیشترین رفع تعرض در استان بوشهر

سرهنگ خردمند با بیان اینکه در بخش رفع فوری تعرضات، استان های بوشهر، فارس و تهران به ترتیب بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده اند، گفت: استان بوشهر با 159 مورد بیشترین تعداد رفع تعرض فوری را به مساحت حدود 180 هزار متر مربع نزدیک به 97 میلیارد تومان داشته است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: پس از آن استان های فارس با 101 مورد رفع فوری تعرض به مساحت حدود یک میلیون و 284 هزار متر مربع به ارزش 275 میلیارد تومان رتبه دوم و استان تهران با 71 مورد به مساحت 265 هزار متر مربع به ارزش تقریبی 16 هزار میلیارد ریال رتبه سوم در رفع تعرض فوری را به خود اختصاص داده است.

تهران رتبه اول در اجرای احکام

سرهنگ خردمند همچنین درباره عملکرد استان ها در اجرای احکام قطعی دادگاه ها اظهار داشت: در بخش اجرای احکام قطعی دادگاه ها در چهار ماهه ابتدایی امسال استان تهران با 50 مورد اجرای حکم بهترین عملکرد را در بین یگان های حفاظت استان های کشور به خود اختصاص داده است؛ یگان حفاظت استان تهران در مجموع 255 هزار متر مربع زمین به ارزش تقریبی 450 میلیارد تومان را به دولت بازگردانده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به خط تلفن 1656 که آماده دریافت گزارش های مربوط به تصرفات زمین های دولتی است، گفت: از مردم عزیز در سراسر کشور می خواهیم هر جا که دست اندازی هایی به انفال و زمین های واقع در محدوده شهرها را مشاهده کردند با این خط تلفن تماس بگیرند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران