بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520499 تاریخ : 1399/07/09-15:18:56
,17,4,
کسری تجاری آمریکا در ماه آگوست رکورد زد

با رسیدن به حدود 83 میلیارد دلار

کسری تجاری آمریکا در ماه آگوست رکورد زد

کسری تجاری کالای آمریکا در ماه آگوست 3.5 درصد جهش کرد و به رکورد 82.9 میلیارد دلار رسید که این نشان دهنده بازگشت کند صادرات این کشور است که می تواند بر ریکاوری اقتصادی آمریکا سنگینی کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از مارکت واچ، کسری تجاری کالای آمریکا در ماه آگوست 3.5 درصد جهش کرد و به رکورد 82.9 میلیارد دلار رسید که این نشان دهنده بازگشت کند صادرات این کشور است که می تواند بر ریکاوری اقتصادی آمریکا از پاندمی ویروس کرونا سنگینی کند.

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی مارکت واچ پیش بینی کرده بودند در این ماه کسری تجاری آمریکا اندکی کاهش یابد.

در ماه آگوست واردات کالاهای خارجی مانند خودرو و کالاهای مصرفی 3.1 درصد جهش کرد و به 201.3 میلیارد دلار رسید تا به سطح قبل از پاندمی بازگردد.

اما در مورد صادرات این اتفاق نیافتاد و صادرات آمریکا با رشدی 2.8 درصدی در ماه آگوست به 118.3 میلیارد دلار رسید که هنوز 13 درصد از سطح صادرات قبل از پاندمی کرونا پایین تر است.

در این گزارش که توسط اداره آمار آمریکا منتشر شده است بخش خدمات مانند مسافرت و توریسم در نظر گرفته نشده و تنها داده های بخش کالا ارائه شده است. گزارش کامل هفته آینده منتشر خواهد شد. اما طبق مشاهدات با توجه به تعداد کمتر مسافران و پروازها در دنیا، باید انتظار داشت بخش خدمات بیشتر از بخش کالا آسیب دیده باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران