جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514089 تاریخ : 1399/03/20-11:19:08
,17,
کسری بودجه در بدترین حالت 140 هزار میلیارد تومان است

وزیر اقتصاد:

کسری بودجه در بدترین حالت 140 هزار میلیارد تومان است

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: برآورد ما نسبت به عدم تحقق درآمدها طی امسال آن هم در بدبینانه ترین شرایط 140 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از خانه ملت، فرهاد دژپسند در واکنش به اعلام مرکز پژوهش های مجلس درباره کسری 180 هزار میلیارد تومانی بودجه در سال جاری، اظهار داشت: عبارت کسری بودجه درست نیست زیرا این کسری زمانی اتفاق می افتد که هزینه ها بر منابع و درآمدها پیشی گرفته باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: اکنون در ابتدای سال قرار داریم و تنها پیش بینی عدم تحقق مطرح است و بر اساس پیش بینی ما عدد اعلامی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی صحیح نیست.

وی تاکید کرد: برآورد ما نسبت به عدم تحقق درآمدها طی امسال آن هم در بدبینانه ترین شرایط 140 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

لزوماً مولدسازی تبدیل به منابعی بودجه ای نمی شود

وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: جای عدم تحقق در منابع مصوبات بودجه مانند مالیات و واگذاری ها صورت خواهد گرفت و ما تلاش داریم حداکثر تحقق انجام شود اما در صورت عدم تحقق می توانیم از طریق فروش اوراق این کسری بودجه را جبران کنیم.

وی با اشاره به برنامه وزارت اقتصاد و دارایی برای بحث مولدسازی دارایی های دولت هم گفت: ما برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی ها داریم، اگرچه لزوماً مولدسازی تبدیل به منابع بودجه ای نمی شود و دیگر اینکه همین امسال هم انجام نخواهد شد زیرا مولدسازی دارایی ها یک پروسه است و شاید اکنون آغاز شود اما نتیجه آن در یک دوره زمانی دیگری به دست بیاید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران