جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446449 تاریخ : 1397/10/30-12:10:58
,17,21,
کسری بودجه تا 100 هزار میلیارد تومان در سال 98

ایمن آبادی مطرح کرد:

کسری بودجه تا 100 هزار میلیارد تومان در سال 98

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 98 با کسری بودجه 60 تا 100 هزار میلیارد تومان مواجه می شویم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی لایحه بودجه با بیان اینکه در بودجه سال 98 کسری خواهیم داشت، گفت: هم فروش نفت و هم قیمت دلار را واقعی ندیدیم. متاسفانه مکانیزم هایی که برای نفت دیده شده را منطقی نمی دانم و کمیسیون تلفیق با آگاهی بر کسری بودجه ها آن را تصویب کرده است.

وی ادامه داد: نه بودجه تملک  دارایی ها محقق خواهد شد و نه بودجه بخش اشتغال. از 65هزار و 400 میلیارد تومان بودجه اشتغال سال 97 فقط 5 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی لحاظ شده است.

کسری بودجه 98  تا 100هزار میلیارد تومان

جعفرزاده ایمن آبادی کسری بودجه سال 98 را  60 تا 100هزار میلیارد تومان قطعی دانست و افزود: قیمت دلار 5200 تومان پیش بینی شده که با دولت مذاکرات زیادی برای تغییر رابطه نفت و دلار داشتیم که بنا به دلایلی دولت نپذیرفت و با تعابیر خود آن را تعریف کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قیمت نفت در بودجه سال 98، 54 دلار اندیشیده شده در حالیکه در برخی از کشورهای صادر کننده نفت قیمت هر بشکه  40 دلار تعیین می شود.

مجوز قیمت حامل های انرژی دست دولت است

وی با بیان اینکه مجوز قیمت حامل های انرژی در دست دولت است که قانون آن در مجلس هشتم به تصویب رسیده است، افزود: دولت شرایط اقتصادی و اجتماعی را می بیند و خود تصمیم می گیرد که قیمت حامل های انرژی را افزایش بدهد یا نه. چنانچه دولت نظر مخالف داشته باشد می تواند به مجلس لایحه بدهد. برای تغییر رابطه نفت و دولت پیشنهاداتی دادیم که متاسفانه مورد قبول واقع نشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران