بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520908 تاریخ : 1399/07/16-13:12:00
,2,
کسب رتبه بهترین عملکرد توسط بانک توسعه صادرات در ارائه مشوق های صادراتی

کسب رتبه بهترین عملکرد توسط بانک توسعه صادرات در ارائه مشوق های صادراتی

بانک توسعه صادرات ایران با پرداخت 109 فقره تسهیلات به ارزش بیش از 12 هزار میلیارد ریال بهترین عملکرد را در تامین مالی و تشویق و حمایت از صادرات کسب کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، به منظور تامین مالی و تشویق و حمایت از صادرات، بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی توسط معاون اول رئیس جمهوری در تاریخ سوم بهمن ماه 98 ابلاغ شد.

در راستای هدایت منابع به منظور تحقق اهداف صادراتی و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی- صادراتی با هدف صادرات محصولات اولویت دار به کشورهای هدف، سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک های عامل طرف قرارداد در سایت «بهین یاب» وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.behinyab.ir راه اندازی شد.
به گزارش جهان صنعت نیوز، متقاضیان استفاده از تسهیلات در این سامانه ثبت نام کرده و درخواست آنان به صورت خودکار مورد پردازش قرار می گیرد و پس از تایید به یکی از بانک های عامل پارسیان، توسعه صادرات ایران، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات ایران و بانک مشترک ایران و ونزوئلا، برای تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد.
برپایه این گزارش، منابع در نظر گرفته شده برای تسهیلات بسته یاد شده از منابع صندوق توسعه ملی مبلغ 20 هزار میلیارد ریال است که با لحاظ کردن سهم آورده بانک ها به همین میزان، کل منابع ایجادی به مبلغ 40 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.
در بین بانک های یاد شده، بانک توسعه صادرات ایران با پرداخت 109 فقره تسهیلات به ارزش بیش از 12 هزار میلیارد ریال، بهترین عملکرد را داشته است.
نرخ سود سالیانه تسهیلات ریالی 14.5درصد
تسهیلات ارزی نیز در قالب اعتبار خریدار به خریداران خارجی کالاها و خدمات ایرانی، اعتبار فروشنده به منظور تجهیز کارگاه و تامین سرمایه در گردش شرکت های ایرانی تولیدکننده کالاهای صادارتی و خدمات فنی و مهندسی و همچنین گشایش اعتبار اسنادی و قرارداد معتبر در حوزه خدمات فنی و مهندسی، اعطا می شود.
سقف تسهیلات ریالی قابل پرداخت به هر متقاضی حداکثر معادل 20 میلیارد تومان و تسهیلات ارزی حداکثر یک میلیون یورو است.
شروط استفاده از تسهیلات بسته
شرکت های متقاضی این تسهیلات باید طی سه سال گذشته دست کم یک میلیون یورو صادرات داشته باشند، هرچند شرکت های دانش بنیان و شرکت های صادرات اولی از این شرط مستثنی بوده و تابع شرایط تایید اعتبار توسط بانک عامل هستند.
همچنین کشور مقصد صادراتی باید جزو 15 کشور همسایه یا دو کشور هند و چین بوده و کالا یا خدمت مشمول فهرست صادراتی باشد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 151
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران