جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517643 تاریخ : 1399/05/21-13:34:21
,17,4,
کرونا 2 برابر یک جنگ جهانی به اقتصاد جهان ضربه می زند

موسسه مک کینزی:

کرونا 2 برابر یک جنگ جهانی به اقتصاد جهان ضربه می زند

مؤسسه مک کینزی اعلام کرد: اختلال به وجود آمده در چرخه تولید جهان به علت پاندمی کرونا 2 برابر یک جنگ جهانی نظامی فرضی به اقتصاد جهان خسارت می زند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از راشاتودی، مؤسسه جهانی مک کینزی اعلام کرد: اختلال به وجود آمده در چرخه تولید جهان به علت پاندمی کرونا 2 برابر یک جنگ جهانی نظامی فرضی به اقتصاد جهان خسارت می زند.

در گزارشی با عنوان «ریسک، مقاومت و توازن مجدد در چرخه های ارزش جهانی»، این شرکت تحلیلی و مشاور آمریکایی ریسک های مختلف تعطیلی 100 روزه تولید را ارزیابی کرد. شوک اقتصادی در نظر گرفته شده در این گزارش تحت تأثیر طیف گسترده ای از رویدادهای احتمالی بررسی شد؛ از حملات سایبری و اختلافات تجاری گرفته تا درگیری نظامی و پاندمی هر عامل چند بار با شدت، زمان و ماهیت تأثیرگذاری مختلف در نظر گرفته شد.

در نهایت مشخص شد که خسارت ناشی از یک جنگ جهانی نظامی فرضی حدود 15 تریلیون دلار خواهد بود، در حالی که پاندمی کرونا دو برابر چنین جنگی خسارت خواهد داشت و حفره ای 30 تریلیون دلاری در اقتصاد جهانی به جا خواهد گذاشت.

طبق تحلیل مک کینزی اختلال به وجود آمده در زنجیره های تولید می تواند 40 درصد از سود شرکت ها را از بین ببرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران