صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520771 تاریخ : 1399/07/14-12:42:00
,14,
کرونا چه بلایی سر گردشگری جهان آورد؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا؛

کرونا چه بلایی سر گردشگری جهان آورد؟

روز جهانی گردشگری 2020 در حالی برگزار شد که سایه کرونا بر سرش سنگینی می کرد، بلایی که اثری مخرب بر گردشگری جهان گذاشت و آمارها حاکی از کاهش چشمگیر سفرهاست.

به گزارش بانک و صنعت، روز جهانی گردشگری امسال، با شعار «گردشگری و توسعه روستایی» برگزار شد تا اهمیت گردشگری و ارزش اجتماعی، فرهنگی آن به جامعه جهانی گوشزد شود، اما سایه کرونا بر سرش سنگینی کرد، آفتی که تأثیر مخربی بر روی گردشگری دنیا گذاشت.

اوایل سال 2020، سازمان جهانی گردشگری تخمین هایی در مورد اثر همه گیری کروناویروس بر روی گردشگری بین المللی ارائه داد. مثبت ترین سناریوهایی که در ماه می ارائه شدند، فرض را بر این گذاشته بودند که محدودیت های سفر از ماه جولای لغو خواهد شد. حتی تحت همین سناریوها، که با توجه به تداوم محدودیت های شدید برای سفرهای بین المللی کاشف به عمل آمده است بیش از حد خوش بینانه بوده اند، UNWTO انتظار داشت که میزان گردشگرهای ورودی در مقایسه با سال 2019 حداکثر 58 درصد کاهش داشته باشند.

با توجه به جدیدترین داده های مربوط به شش ماه ابتدایی سال 2020، متوجه خواهیم شد که تخمین های سازمان جهانی گردشگری چندان هم دور از واقعیت نبوده است. همانطور که در تصویر مشاهده می شود، میزان ورودی گردشگران جهانی برای نیمه اول سال 2020 در مقایسه با دوره مشابه در سال 2019 به صورت میانگین 65 درصد کاهش داشته است. با توجه به موج های جدید ابتلاء به ویروس در سرتاسر دنیا که اجازه راه اندازی مجدد بخش گردشگری را نمی دهد، میلیون ها نفر در تأمین معیشت خود دچار بحران خواهند شد، مخصوصاً آنهایی که در مناطقی زندگی می کنند که وابستگی زیادی به گردشگران بین المللی دارند.

بر طبق داده های سازمان جهانی گردشگری، ورودی گردشگران به آمریکا (شمالی و جنوبی) 55 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است که کمترین کاهش را شاهد بوده است. بعد از آمریکا، منطقه های آفریقا و خاورمیانه با 57 درصد کاهش بیشترین ضربه را از کرونا خورده اند. رتبه بعدی در اختیار اروپاست که با 66 درصد کاهش، حجم زیادی از گردشگران ورودی خود را از دست داده است. آسیا اقیانوسیه هم با 72 درصد کاهش رتبه اول را از نظر کاهش گردشگر نسبت به سال 2019 تجربه کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران