در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517084 تاریخ : 1399/05/11-17:52:06
,17,4,
کرونا میلیون ها نفر را در اروپا خانه نشین کرد

کرونا میلیون ها نفر را در اروپا خانه نشین کرد

مرکز آمار اتحادیه اروپا، موسوم به یورو استات، در جدیدترین گزارش خود می نویسد بحران و همه گیری بیماری کرونا که تا کنون بیش از 17 میلیون نفر را در 188 کشور جهان مبتلا کرده و بیش از 682 هزار نفر را به کام مرگ کشانده، سبب شده است بیش از 15 میلیون نفر در اروپا خانه نشین شوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشا تودی، ماه ژوئن (12 خرداد تا 10 تیر) حدود 15 میلیون و 23 هزار نفر در سطح اتحادیه اروپا کار خود را از دست داده اند که حدود 12 میلیون و 685 هزار نفر از این افراد در کشورهای عضو منطقه یورو متشکل از 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند ساکن هستند.

اتحادیه اروپا متشکل از27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

گزارشها نشان می دهد این رقم در مقایسه با ماه می، در منطقه اتحادیه اروپا 281 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 203 هزار نفر افزایش یافته است.

همچنین در میان کشورهای اروپایی، اسپانیا با 15.6 درصد در صدر جدول است، لتونی با 10.1 درصد و قبرس با 9.8 درصد به ترتیب در جایگاه دوم و سوم از نظر نرخ بیکاری قرار دارند.

جمهوری چک با 2.6 درصد، لهستان با سه درصد، آلمان با 4.2، هلند با 4.3 و مالت با 4.4 درصد از نظر کاهش شمار نرخ بیکاری در صدر کشورهای اروپایی قرار گرفته اند.

پیش از این نیز سازمان جهانی کار در گزارشی اعلام کرد: تاثیرات بیماری کرونا بر وضعیت اشتغال درجهان بسیار فراتر از آن است که پیش از این تصور می شد و نرخ بیکاری در جهان با رشدی 14 درصدی رو به رو شده است.

اکنون نرخ بیکاری در سه ماه دوم سال 2020 میلادی با رشد 14 درصدی روبه رو شده که این رقم معادل 400 میلیون شغل تمام وقت به شمار می آید.

بیکاری، یکی از تبعات اقتصادی شیوع کرونا در جهان است که به واسطه اعمال محدودیت های تردد و تعطیلی کسب وکارها، دامن گیر بخش قابل توجهی از نیروی کار در جهان شده و ایران نیز از این قاعده، مستثنی نیست.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در ایران پس از شیوع بیماری کرونا، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت مقرری بیمه بیکاری دوران شیوع ویروس کرونا به 990 هزار و 343 نفر (90 درصد از واجدین شرایط) خبر داد.

به گفته مهرداد قریب، مطابق با دستورالعمل اجرایی «پرداخت بابت ایام بیکاری دوره شیوع بیماری کرونا از محل منابع صندوق توسعه ملی» مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، پرداخت مقرری مربوطه برای 213 هزار و 16 نفر در اسفند 98، تعداد 446 هزار نفر در فروردین و تعداد 331 هزار و 327 نفر در اردیبهشت 99 انجام شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران