در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515780 تاریخ : 1399/04/21-17:08:04
,10025,
کرونا، بیمه گران را تهدید می کند

کرونا، بیمه گران را تهدید می کند

تحلیل های "سازمان همکاری اقتصادی و توسعه" (OECD) نشان می دهد بحران فعلی کرونا و محدودیت های اعمال شده، می تواند رشد مثبت حق بیمه و سرمایه گذاری شرکت های بیمه ای را خنثی کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه آسیا، بر اساس تحلیل OECD تولید حق بیمه در بیشتر کشورها، در سال 2019، بخصوص در بخش بیمه های غیر زندگی، با افزایش همراه بود. حق بیمه ناخالص تولیدی در 24 کشور از 41 کشور ارائه دهنده گزارش در این سال، در هر دو بخش بیمه های زندگی و غیر زندگی افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، میزان رشد حق بیمه عمر از منفی 29 درصد در کشور لیتوانی تا 42.2 درصد در کشور ترکیه متفاوت بوده است. در بخش بیمه های غیر زندگی نیز بیشترین رشد به میزان 173.4درصد در کشور لوکزامبورگ، و کمترین رشد به میزان منفی 23.6 درصد در کشور انگلیس ثبت شده است.
این سازمان اقتصادی همچنین اشاره می کند، روند سرما گذاری شرکت های بیمه نیز با رشد مثبت همراه بوده که این امر ناشی از بهبود جهانی بازارهای سهام در سال 2019 پس از رکود در سه ماهه آخر سال 2018، بوده است.
براساس داده های اولیه OECD، علیرغم این رشد در بسیاری از شرکت های بیمه جهان در شش ماهه نخست سال 2020، محدودیت های اعمال شده برای کاهش انتشار ویروس کرونا، می تواند این رشد مثبت در حق بیمه و سرمایه گذاری شرکت های بیمه ای را خنثی کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران