در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510540 تاریخ : 1399/01/20-15:26:07
,17,4,
کرونا اقتصاد ژاپن را به رکودی عمیق خواهد کشاند

نظرسنجی رویترز از اقتصاددان

کرونا اقتصاد ژاپن را به رکودی عمیق خواهد کشاند

نتیجه نظرسنجی از اقتصاددان برجسته نشان می‌دهد پاندمی ویروس کرونا اقتصاد ژاپن را به رکودی عمیق خواهد کشاند و رشد اقتصادی این کشور برای سومین 3 ماهه متوالی منفی خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، نتیجه نظرسنجی از اقتصاددان برجسته نشان داد که پاندمی ویروس کرونا اقتصاد ژاپن را به رکودی عمیق خواهد فرستاد و رشد اقتصادی این کشور برای سومین 3 ماهه متوالی، در سه ماهه آوریل تا ژوئن هم منفی خواهد شد.

80 درصد اقتصاددان شرکت‌کننده در این نظرسنجی معتقدند اقدام بعدی بانک مرکزی این کشور کاهش نرخ بهره خواهد بود، که 50 درصد پیش‌بینی کردند این کاهش نرخ بهره ظرف ماه جاری برای آرام کردن بازارها انجام می‌شود.

اقتصاددانان پیش‌بینی کردند که سومین اقتصاد بزرگ جهان در بازه ژانویه تا مارس منفی 3.7 درصد رشد کرده باشد و در بازه آوریل تا ژوئن هم 6.1 درصد دیگر کوچک شود.

این در حالی است که در سه ماهه چهارم سال گذشته، اقتصاد ژاپن با رشد منفی 7.1 روبرو شده بود.

این اولین بار پس از زلزله و سونامی سال 2010 است که اقتصاد ژاپن 3 سه ماهه متوالی را با رکود پشت سر می‌گذارد.

اقتصاددانان پیش‌بینی کردند که اقتصاد ژاپن در سال مالی جاری که از 1 آوریل آغاز شد، 2.1 درصد کوچک شود، اما در سال بعد با رشد 1.6 درصدی بازگردد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 166
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران