بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508926 تاریخ : 1398/12/13-14:21:49
,10028,
کرایه های حمل و نقل عمومی در سال آینده 25 درصد افزایش یافت

در شورای شهر تهران به تصویب رسید

کرایه های حمل و نقل عمومی در سال آینده 25 درصد افزایش یافت

افزایش 25 درصدی نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در سال 99 در صحن شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران ادامه بررسی لایحه بودجه سال 99 در دستور کار شورا قرار گرفت و محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران در خصوص بهای خدمات حمل و نقل گفت: پس از بررسی‌های تخصصی افزایش حدود 25 درصدی خدمات در حوزه حمل و نقل عمومی را در کمیسیون تخصصی به تصویب رساندیم. بر این اساس بلیت مترو داخل شهری از 1,200 تومان به 1,500 تومان در سال 99 افزایش خواهد یافت و بلیت تک سفره مترو نیز با افزایش 200 تومانی به 1700 در سال 99 تغییر می‌کند. بلیت تک سفره هشتگرد که 60 کیلومتر است 5 هزار تومان تعیین شده و بلیت مترو فرودگاه امام (ره) به دلیل کم بودن تعداد مسافرانش همان 9 هزار تومان باقی خواهد ماند همچنین برای اتوبوس و مینی بوس نیز افزایش 25 درصدی پیش بینی شده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران نیز گفت: کرایه‌های انواع تاکسی و سرویس مدرسه تا سقف 25 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

در جریان بررسی بهای خدمات حمل و نقل عمومی بهاره آروین با انتقاد از تعیین نرخ بلیت مترو هشتگرد گفت: پیش از این در خصوص ناایمن بودن مترو هشتگرد به شهردار تهران تذکر دادم که پاسخ داده شد مسئولیت سفر مترو هشتگرد با شهرداری نیست و به همین دلیل نرخ بلیتش را مشخص نکرده ایم، حالا چرا شورای شهر تهران می‌خواهد برای یک خط ناایمن قیمت بلیت تعیین کند و اینگونه ما به طور غیرمستقیم مسئولیت این خط را قبول کرده ایم.

او همچنین در مخالفت با افزایش 25 درصدی نرخ کرایه‌ها گفت: بر اساس قانون می‌توانیم بر اساس تورم اعلامی این نرخ را مشخص کنیم و چرا با یک عدد ثابت که شاید از میزان تورم سال آینده کمتر باشد نرخ‌ها را مشخص کنیم، ممکن است قیمت‌های جدید برای رانندگان صرف نکند.

علیخانی در پاسخ به آروین گفت: سال گذشته بر اساس نرخ تورم کرایه‌ها مشخص شد که رفت و بر گشت لایحه زیاد شد و در اجرا دچار مشکل شدیم و نهایتاً دولت سقف 25 درصد را تعیین کرد بنابراین ما امسال برای پیشگیری از مشکلات این عدد را تعیین کردیم.

هاشمی خطاب به آروین گفت: مشکلات مترو هشتگرد در حال رفع شدن است و به زودی سیگنالینگ آن درست می‌شود.

در نهایت اعضای شورا به گزارش کمیسیون حمل و نقل در خصوص افزایش کرایه‌ها رأی مثبت دادند و این تبصره با 16 رأی از 19 رأی به تصویب رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران