در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515002 تاریخ : 1399/04/05-15:11:04
,17,
کاهش 94 درصدی متقاضیان بیمه بیکاری کرونا در اردیبهشت ماه

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون خبرداد؛

کاهش 94 درصدی متقاضیان بیمه بیکاری کرونا در اردیبهشت ماه

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون گفت: در اردیبهشت ماه 18 هزار و 255 نفر از بیکاران برای دریافت بیمه بیکاری کرونا در سامانه ثبت نام کردند که در مقایسه با 300 هزار نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری اسفندماه 98 سیر نزولی 94 درصدی داشته است.

به گزارش بانک و صنعت، مسعود بابایی اظهارداشت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد برای تمام اشخاصی که از 10 اسفند 98 تا 31 اردیبهشت ماه بیکار شدند و در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام و در خواست خود را اعلام کردند بیمه بیکاری پرداخت شود.

وی افزود: براین اساس وزارت تعاون اطلاعات متقاضیان را پالایش و به سازمان تامین اجتماعی اعلام می کند و این سازمان نیز تعداد عائله و تاریخ دقیق بیکاری متقاضیان را به سازمان برنامه و بودجه ارسال می کند و در مرحله آخر اطلاعات از سازمان برنامه و بودجه به سازمان خزانه داری کل کشور فرستاده می شود و خزانه داری کل براساس مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا مبلغی که به این افراد تعلق می گیرد را می پردازد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون گفت: درخواست بیمه بیکاری کرونا نیازی به رسیدگی در کمیسیون های مربوطه ندارد و صرفا مبنای تایید صلاحیت آنها شرایطی است که سامانه برای آنها تعریف کرده است.

وی افزود: در مجموع 851 هزار و 864 نفر در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری وزارت تعاون ثبت نام کردند که 711 هزار و 800 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.

بابایی درباره جزئیات تعداد متقاضیان دریافت بیمه بیکاری که در سامانه ثبت نام کردند، گفت: افرادی که از 10 تا 31 اسفندماه با شیوع بیماری کرونا بیکار شدند براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا حق بیمه دریافت می کنند.

وی افزود: براین اساس در اسفندماه 371 هزار و 340 نفر ثبت نام کردند که 241 هزار نفر از آنها تایید شدند و در مرحله اول 103 هزار نفر و در مرحله دوم 46 هزار نفر مقرری بیکاری دریافت کردند و لیست تکمیلی 63 هزار نفر نیز در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته تا برای آنها پرداخت شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت تعاون دلیل وقفه پرداخت مقرری بیکاری 91 هزار و 656 نفر در اسفندماه را درست نبودن شماره حساب، همخوانی نداشتن شماره حساب با شماره شبا، متعلق نبودن شماره حساب به 6 بانک عامل اعلامی و همخوانی نداشتن شماره حساب با شماره ملی عنوان کرد.

وی در ادامه درباره ثبت نام بیکاران در فروردین ماه نیز گفت: در این دوره 371 هزار و 340 هزار نفر در کاریابی ها و ادارات کار برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند که اطلاعات 302 هزار و 560 نفر پالایش شده و در نهایت 258 هزار و 428 نفر برای دریافت مقرری تایید شدند.

بابایی افزود: براین اساس در مرحله نخست مقرری 107 هزار نفر واریز شد و لیست مابقی مشمولان نیز ارسال شده و منتظر پرداخت مقرری از خزانه داری کل هستیم.

وی گفت: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا اردیبهشت آخرین ماه پرداخت بیمه بیکاری است و متقاضیان تا 31 خردادماه فرصت داشتند تا در سامانه ثبت نام کنند براین اساس 18 هزار و 255 نفر ثبت نام کردند که اطلاعات آنها از اول تیرماه درحال پالایش است و لیست آنها طی هفته آینده به سازمان تامین اجتماعی بای انطباق ارسال می شود تا اقدامات لازم انجام شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت تعاون گفت: متقاضیان دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در این ایام نزولی بوده است به طوری که از 300 هزار نفری که در اسفندماه ثبت نام کردند به 18 هزار نفر در اردیبهشت ماه رسیده است.

وی گفت: در مجموع 851 هزار و 864 نفر کل ثبت نامه شدگان هستند که 711 هزار و 800 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 133
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران