از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516552 تاریخ : 1399/05/02-14:11:45
,13,
کاهش 85 درصدی قیمت میوه های نوبرانه/ تغییر فصل دلیل افزایش قیمت انبه

کاهش 85 درصدی قیمت میوه های نوبرانه/ تغییر فصل دلیل افزایش قیمت انبه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به اینکه قیمت میوه های نوبرانه در حال حاضر نسبت به فروردین ماه با کاهش 85درصدی مواجه شده است، گفت: نوسانات قیمت انبه در یکی دو هفته اخیر ممکن است به دلیل جابه جایی فصل یا مشکلات کشور صادر کننده این محصول باشد.

به گزارش بانک و صنعت، اسدالله کارگر با بیان اینکه نرخ میوه و صیفی در هفته جاری تغییر نکرده و قیمت ها از اول تیرماه به ثبات رسیده است، گفت: تقریبا در هیچ کالایی تغییر قیمت به خصوصی نداشتیم و بازار میوه وصیفی آرام بوده است.

وی اضافه کرد: البته در یکی دو هفته گذشته قیمت انبه با نوسان همراه شده است و براساس گزارشات رسیده تا 60 هزارتومان هم فروخته شده در حالی که قیمت آن 35 تا 40 هزارتومان است. علت این افزایش قیمت نیز به کشورهای صادرکننده انبه بازمی گردد. زیرا انبه میوه وارداتی است و تغییر قیمت آن ممکن است به دلیل جابه جایی فصل یا مشکلات کشور صادر کننده باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به این سوال که ایا افزایش نرخ ارز میتواند یکی از دلیل افزایش قیمت این میوه وارداتی باشد یا خیر، گفت: موز هم میوه وارداتی است ولی در حال حاضر قیمت آن بین 9 تا 11 هزارتومان است.افزایش نرخ ارز ربطی به این موضوع ندارد زیرا حتی اگر خریدار با قیمت بالایی میوه را خریداری کند با توجه به فصل گرما و احتمال فاسد شدن آن باید سریعا میوه را در بازار به فروش برساند.

وی در پایان گفت: قیمت میوه های نوبرانه در حال حاضر نسبت به فروردین ماه با 85 درصد کاهش مواجه شده و علت آن نیز ورود انبوه میوه های نوبرانه به بازار است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران