در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519573 تاریخ : 1399/06/25-18:00:59
,17,
کاهش 80 هزار نفری مراجعه به سازمان امور مالیاتی

معاون وزیر اقتصاد در پی الکترونیکی شدن استعلام مالیات خبر داد:

کاهش 80 هزار نفری مراجعه به سازمان امور مالیاتی

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی از کاهش 80 هزار نفری مراجعه فعالان اقتصادی به طور روزانه برای دریافت استعلام پرداختی ها به سازمان امور مالیاتی خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، محمدعلی دهقان روز سه شنبه در شانزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به اینکه مجموعه حاکمیت جدا از دنیای تکنولوژی امروز نیست، افزود: حاکمیت می تواند از فضای الکترونیکی و اینترنتی برای دستیابی به اسناد جهت صدور مجوزها بهره بگیرد به عنوان مثال امسال توانستیم با ایجاد فضای الکترونیکی استعلام مالیات برای دریافت مجوزها 800 هزار مراجعه را در سازمان امور مالیاتی کشور کاهش دهیم که این روند استفاده از تکنولوژی در بخش فعالان اقتصادی با حمایت و پشتیبانی اتاق بازرگانی تهران صدور مجوزها از 72 روز به 72 ساعت کاهش داده است و موجب شده تا سرمایه گذاری ها 69 روز زودتر انجام شوند.

وی با اشاره به اینکه موضوع بهبود فضای کسب و کار در وزارت اقتصاد مورد توجه است، اظهار داشت: بنگاه های اقتصادی برای ادامه فعالیت های خود با عوامل بیرونی مواجه هستند، به عنوان مثال برای عواملی مانند تورم و تغییر قیمت ارز به صورت کلان، تصمیم گیری و سیاست گذاری می شود که خارج از کنترل آنها قرار دارند.

وی افزود: برخی عوامل بیرونی از سوی مدیران و افراد طراحی می شوند که از جمله آنها مواجهه بنگاه های اقتصادی با قوانین و مقرراتی است که هر روز بر اساس یک فکر جدید امکان تغییر آن وجود دارد که در این زمینه نیز حاکمیت تصمیم می گیرد و خارج از کنترل بنگاه محسوب می شود.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه در حال حاضر در شرایط ویژه اقتصادی قرار داریم، تصریح کرد: در وضعیتی که تحقق بودجه با نوساناتی مواجه است نیاز به اعمال سیاست بیشترین تاثیرگذاری با کمترین منابع مالی دیده می شود و باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

به گفته وی، این بهبود فضای کسب و کار جهت تسریع در روند فعالیت بنگاه های اقتصادی باید به تمام کشور توسعه پیدا کند زیرا از اقدامات بسیار موثر با هزینه کم محسوب می شود.

دهقان همچنین با بیان اینکه ذهنیت مدیران اقتصادی در برخی زمینه ها باید تغییر کند، خاطرنشان کرد: برای تبدیل دولت نگهبان به باغبان اتفاقاتی باید رقم بخورد نخست اینکه نظارت پیشینی تبدیل به نظارت پسینی شود به این معنا که در آغاز فعالیت و دریافت مجوز نیازی به تایید صلاحیت نباشد بلکه بعد از راه اندازی کسب و کار نظارت ها را بیشتر کنیم تا در طول مدت فعالیت اگر خطایی بر خلاف قوانین و مقررات رخ داد بنگاه اقتصادی در روند اصلاح قرار بگیرد یا تعطیل شود.

وی با بیان اینکه زمان انتظار برای دریافت مجوز نیز باید محدود شود زیرا در معطل نماندن فعالان اقتصادی برای کسب و کار به نفع کشور نیز هست، تاکید کرد: فعالان اقتصادی باید مطالبه گر باشند و برای تسهیل روند فعالیت و سرمایه گذاری درخواست های خود را ارائه دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران