تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521944 تاریخ : 1399/08/06-14:15:59
,5,10029,10033,
کاهش 80 درصدی فوت و مسمومیت ناشی از گازگرفتگی با نصب صحیح دودکش ها

رئیس اچ اس یی شرکت ملی گاز خبر داد

کاهش 80 درصدی فوت و مسمومیت ناشی از گازگرفتگی با نصب صحیح دودکش ها

رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ اس یی) شرکت ملی گاز ایران از کاهش 80 درصدی فوت و مسمومیت ناشی از استنشاق منواکسید کربن با نصب صحیح دودکش ها خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا بهمن نیا در این باره گفت: مهم ترین دغدغه ما، نگرانی از حوادث و اتفاق های ناشی از استفاده نادرست از وسایل گازسوز است که بر همین اساس، هر سال توصیه هایی را در آستانه ورود به فصل سرما برای هم وطنان داریم که این توصیه ها در واقع پیام شرکت ملی گاز ایران برای پیشگیری از حوادث ناگوار در این زمینه است.

وی ادامه داد: سال 98 بیش از 2 هزار حادثه در مجموع مشترکان خود داشتیم که متأسفانه از این تعداد، 364 مورد منجر به فوت شد که مهم ترین عامل مرگ و میر در این آمار، فوت بیش از 211 نفر از هموطنان به دلیل گازگرفتگی با گاز مونواکسید کربن بود که آن هم به دلیل احتراق ناقص در وسایل گازسوز اتفاق افتاد.

رئیس اچ اس یی شرکت ملی گاز تصریح کرد: این آمارها نشان می دهدهمه جامعه آماری ایران، دست در دست هم باید در قالب مسئولیت اجتماعی خود را بیش از پیش در استفاده مناسب از دستگاه های گازسوز در منازل، آگاه کنند و سطح اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزش لازم در این زمینه را افزایش دهیم.

بهمن نیا با بیان اینکه طبق آمارها و تحلیل های ارائه شده متوجه شدیم بیش از 80 درصد از دلایل این حوادث و فوت مربوط به استفاده نامناسب از دودکش هاست، اظهار کرد: به راحتی می توان جلو بیش از 80 درصد این حوادث را که گاه به فوت منجر می شود فقط با توجه ویژه به دودکش ها در مجموعه تجهیزات گازسوز منازل گرفت.

وی تأکید کرد: دقت در نصب اصولی دودکش ها بیش از 22 درصد، مسدود نبودن مجاری دودکش ها بیش از 12 درصد و استفاده نکردن از دودکش های غیراستاندارد می تواند بیش از 10 درصد از حوادث این چنینی را کاهش دهد.

رئیس اچ اس یی شرکت ملی گاز همچنین گفت: البته عوامل دیگری هم در این موضوع دخیل هستند، اینکه در بسیاری از مکان ها یا به هیچ وجه از دودکش استفاده نمی شود یا دودکش های مدل H کاربردی ندارند، یا از بخاری داخل فضاهای محدود استفاده می شود که به نظر می رسد این موارد از جمله اقدام ها و فعالیت هایی است که مردم می توانند آگاهانه جلو آنها را بگیرند.

بهمن نیا در بخش دیگری از سخنان خود، ایجاد فرهنگ خوب ایمنی در منازل را راهکاری مؤثر برای جلوگیری از این نوع حوادث دانست و افزود: به عنوان رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ اس یی) شرکت ملی گاز ایران، پیام این شرکت در قالب یک مسئولیت اجتماعی و نه یک وظیفه سازمانی را یادآور می شوم که یک بازدید ساده یا یک توجه ویژه به وضع دودکش ها می تواند بیش از 80 درصد احتمال خطرپذیری فوت یا حادثه ناشی از گازگرفتگی را در منازل کاهش دهد.

وی یادآور شد: برخی دیگر از عوامل مؤثر در زمینه کاهش این حوادث، توجه به دستگاه های تهویه در منازل، استفاده از وسایل مناسب برای گرمایش و دقت در نحوه سوخت و احتراق مجموعه وسایل گازسوز داخل خانه است تا به این ترتیب، بتوان از انتشار گاز مونواکسید کربن که به مرگی خاموش منجر می شود، تا حد امکان جلوگیری کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 154
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران