زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520934 تاریخ : 1399/07/16-15:05:52
,11,
کاهش 80 درصدی درآمدهای هوانوردی کشور

کاهش 80 درصدی درآمدهای هوانوردی کشور

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از کاهش 80 درصدی درآمدهای هوانوردی خبر داد و تاکید کرد: با این حال از تمام ظرفیت ها برای مقابله با کرونا در فرودگاه های کشور استفاده شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری در جلسه با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران تاکید کرد که با وجود کاهش 80 درصد درآمدهای هوانوردی شرکت، همه فرودگاه ها از تمام ظرفیت های موجود برای تامین امکانات و منابع لازم برای پیشگیری و مقابله با بحران کرونا استفاده کردند.

نشست مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا با هدف ارایه گزارش از اقدامات شرکت فروگاه ها در مقابله با کرونا و دریافت توصیه ها و پیشنهادهای مرتبط برگزار شد.

سیاوش امرمکری، در این جلسه با بیان اینکه مدیریت و راهبری 53 فرودگاه تحت مالکیت و نیز مدیریت ترافیک هوایی آسمان ایران را در اختیار داریم،گفت: نخستین بخشنامه های مرتبط با پیشگیری از ویروس کرونا را پنجم بهمن سال گذشته یعنی قبل از شیوع بیماری در ایران، صادر کردیم و سپس وارد مراحل عملیات اجرایی و انجام اقدامات جدی در راستای شدیم؛ با این حال فرودگاه ها درعین داشتن زیرساخت های انتقال سریع مسافران در صورت عدم اتخاذ تمهیدات لازم، ظرفیت انتقال سریع بیماری کرونا را نیز داراست.

وی تاکید کرد: مدیران فرودگاه ها به تنهایی نمی توانند مانع گسترش ویروس کرونا شوند و باید تمام سازمان ها و ارگان های مرتبط در این زمینه همکاری کنند.

امیرمکری با اشاره به جابه جایی 45 تا 50 میلیون مسافر سالانه در فرودگاه های کشور گفت: تمام مسافران ورودی و خروجی در بدو ورود به فرودگاه ها غربالگری می شوند و از جمله اقدامات پیشگیرانه می توان به ضدعفونی و گندزدایی سطوح، رعایت فاصله گذاری و نظارت و کنترل اجرای پروتکل های بهداشتی اشاره کرد.

وی همچنین از اختصاص حدود 120 میلیارد ریال اعتبار برای تامین محصولات شوینده مورد نیاز فرودگاه ها با استفاده از ظرفیت های استان ها با وجود شرایط دشوار کاهش 80 درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت خبر داد و افزود: با رعایت جدی پروتکل های بهداشتی تلاش کردیم که مانع وقفه در خدمت رسانی فرودگاه ها شویم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایش دایمی وضعیت سلامت نیروهای عملیاتی هوانوردی عنوان کرد: با تعریف دستورالعمل های ویژه، کارکنان مشکوک به ابتلا با مشورت پزشک به آزمایشگاه طرف قرارداد معرفی می شوند و تا زمان بهبود کامل اجازه بازگشت به محل کار را ندارند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 155
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران