در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512535 تاریخ : 1399/02/21-11:39:35
,5,
کاهش 50 درصدی فلرینگ فازهای 17 و 18 پارس جنوبی

کاهش 50 درصدی فلرینگ فازهای 17 و 18 پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه هفتم پارس جنوبی از کاهش 50 درصدی فلرینگ (گازسوزی) در فازهای 17 و 18 پارس جنوبی خبر داد و گفت: همچنین در فاز 17 موفق به دریافت کل گاز اسیدی چهار ردیف گازی و حذف فلرینگ گاز اسیدی شدیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسن اسعدی افزود: شرایط زیست محیطی پالایشگاه علیرغم وجود فعالیت های باقی مانده از طرح در زمان تحویل و تحول، روند رو به بهبودی در سال قبل داشته و با تشکیل کارگروه های تخصصی و استفاده از نیروهای توانمند در سطح پالایشگاه، تعدادی از برنامه ها اجرا و بخشی هم در سال جاری محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش هایی از فازهای 17 و 18 از زمان طرح در حال تکمیل است، افزود: از نکات بارز شرایط محیط زیست در بخش هوا، کاهش 50 درصدی فلرینگ غیر نرمال با راه اندازی اولین کمپرسور off gas بوده که کمپرسورهای بعدی نیز در دست راه اندازی است و به زودی محقق خواهد شد.

اسعدی ادامه داد: با بهینه سازی واحد Acid gas Enrichment فاز 17، موفق به دریافت کل گاز اسیدی چهار ردیف گازی و حذف فلرینگ گاز اسیدی شدیم که به نوبه خود کار ارزشمند از مشارکت همکاران مهندسی فرآیند و بهره برداری و محیط زیست بوده و کل این گاز غنی شده به یک واحد بازیافت گوگرد هدایت می شود که اولین تجربه در سطح مجتمع است.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز برنامه های تکمیلی در حوزه محیط زیست در دستور کار قرار دارد، گفت: به زودی با راه اندازی کمپرسور دوم off gas کاهش چشمگیری در حوزه فلرینگ حاصل می شود.

اسعدی افزود: برنامه های بهبود مبنی بر شاخص های حوزه محیط زیست تدوین شده که در بخش هوا برای فلرینگ و کاهش SO2؛ مهمترین آنها شامل راه اندازی کمپرسورهای off Gas و راه اندازی واحدهای باقی مانده بازیافت گوگرد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران