صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520776 تاریخ : 1399/07/14-13:36:40
,8,
کاهش 32 هزار واحدی شاخص بورس/خودرویی ها از پس فشار عرضه برنیامدند

در پایان معاملات امروز رقم خورد

کاهش 32 هزار واحدی شاخص بورس/خودرویی ها از پس فشار عرضه برنیامدند

در حالی که در سه روز اخیر سهام نمادهای دو شرکت خودروسازی با استقبال سرمایه گذاران مواجه شده، اما فشار عرضه بر صفوف خرید در معاملات امروز چربید و افت 32 هزار و 800 واحدی شاخص را رقم زد.

به گزارش بانک و صنعت، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز دوشنبه 14 مهر ماه با کاهش 32 هزار و 800 واحدی در ارتفاع 1 میلیون و 490 هزار واحد ایستاد و پایانی با افت منفی 2.16 درصد برای بازار سرمایه رقم زد.

نمادهای مربوط به گروه های فلزات و معدنی و همچنین دارویی ها با بیشترین میزان کاهش ارزش سهام مواجه شدند ولی برای گروه های بانکی ها، پتروشیمی ها و خودرویی ها به خصوص دو نماد مربوط به خودروسازان اصلی کشور روز نسبتاً مطلوبی بود.

خودرو توانست 104 و خساپا 43 میلیون تومان از سهام خود را به فروش برسانند. رشد قیمت هر سهم از نماد خودرو 4.88 درصد و خساپا 4.64 درصد بود.

امروز 1 میلیون و 122 هزار فقره معامله در بازار سرمایه ثبت شد و ارزش کل بازار در پایان معاملات امروز در رقم 5,600 هزار میلیارد تومان قرار گرفت؛ با این حال ارزش گروه نمادهای شیمیایی توانست جایگاه خودرویی ها را کسب کرده و به با ارزشترین گروه بازار سرمایه با 1,200 هزار میلیارد تومان تبدیل شود؛ فلزات اساسی با 900 و بانکی ها با 430 میلیارد تومان، در رتبه های بعدی قرار دارند.

ارزش معاملات امروز بورس انرژی در بخش حامل های انرژی و فرآورده های نفتی نیز با 66 فقره معامله، 52 میلیارد تومان بود. مهم ترین معامله امروز بورس انرژی، فروش 3600 تن متانول به ارزش 11 میلیارد و 350 میلیون تومان بود.

فرابورس نیز امروز اگرچه با کاهش 186 واحدی و بازگشت به رقم 17 هزار و 647 واحدی روبه رو بود، اما به دلیل استقبال از خرید وسپهر، این نماد توانست با 165 میلیارد تومان از سهام خود را به فروش برساند. ولی ارزش سهام نمادهای آماده فروش در بخش عرضه دو و نیم برابر ارزش صفوف خرید بود.

با توجه به کاهش شاخص بورس در معاملات امروز، اوراق تسهیلات مسکن از رشد خوبی برخوردار و جز معدود گروه های بورسی سبزپوش در معاملات امروز محسوب می شود؛ به گونه ای که بعد از یک هفته نوسان قیمت در دامنه 70 هزار تومانی، این برگه ها بار دیگر در معاملات امروز به دامنه قیمتی 80 هزار تومانی بازگشتند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران