در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512765 تاریخ : 1399/02/24-10:03:07
,5,4,
کاهش 30 درصدی درآمد نفتی ابوظبی

کاهش 30 درصدی درآمد نفتی ابوظبی

ابوظبی که امیرنشین نفت خیز در میان هفت امیرنشین فدراسیون امارات متحده عربی است، به دلیل سقوط قیمت و شیوع ویروس کرونا، امسال با کاهش 30 درصدی درآمد نفتی خود نسبت به سال گذشته روبرو خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، موسسه اعتبارسنجی مودیز در گزارشی اعلام کرد بر مبنای پیش بینی قیمت 35 دلار هر بشکه نفت در سال 2020 و 45 دلار در سال 2021، درآمد نفتی ابوظبی 30 درصد در سال 2020 و 19 درصد در سال 2021 پایین تر از سطح سال 2019 خواهد بود. با این حال ما بر این واقفیم که دولت سرگرم برنامه ریزی برای کاهش کمکهای نقدی و سایر هزینه ها به منظور تعدیل تاثیر کاهش درآمد بر کسری بودجه است.

مودیز میانگین تولید نفت ابوظبی در سال 2020 را 2.77 میلیون بشکه در روز پیش بینی کرد.

ابوظبی بزرگترین امیرنشین امارات متحده عربی است و بیش از 90 درصد ذخایر نفت این کشور را در اختیار دارد.

سهیل المزروعی، وزیر نفت امارات متحده عربی دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که امارات متحده عربی به منظور حمایت از تلاشهای عربستان سعودی برای متوازن کردن بازار، قصد دارد علاوه بر کاهش تولیدی که تحت توافق اوپک پلاس موافقت کرده است، در ژوئن 100 هزار بشکه در روز به کاهش تولید خود اضافه کند.

عربستان سعودی اعلام کرد که در ژوئن یک میلیون بشکه در روز دیگر به کاهش تولید خود اضافه خواهد کرد و مجموع تولیدش را به 7.5 میلیون بشکه در روز می رساند و کویت هم با تبعیت از این تصمیم، اعلام کرد که 80 هزار بشکه در روز دیگر به کاهش تولید خود اضافه می کند.

تحت توافق اخیر اوپک پلاس، کشورهای عضو این گروه در ماه های مه و ژوئن تولیدشان را مجموعا 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد و به مرور محدودیت تولید را تا آوریل سال 2022 کمتر می کنند.

بر اساس گزارش پلاتس، مودیز پیش بینی کرد که اقتصاد ابوظبی در سال 2020 به دلیل ریزش قیمت نفت 5.3 درصد کوچک می شود.

پیش بینی شده که ابوظبی در سال 2020 کسری بودجه معادل 6.3 درصد تولید ناخالص داخلی و در سال 2021 کسری 5.1 درصد داشته باشد اما صندوق سرمایه دولتی این امیرنشین دارایی های فراوانی دارد که حدود 240 درصد تولید ناخالص داخلی ابوظبی برآورد شده است و به تحمل شرایط نامطلوب ناشی از قیمتهای پایین نفت کمک می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران