در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517013 تاریخ : 1399/05/11-10:33:36
,5,
کاهش 2.5 درصدی قیمت نفت آمریکا در هفته گذشته

کاهش 2.5 درصدی قیمت نفت آمریکا در هفته گذشته

اگرچه قیمت نفت برنت هفته گذشته را تقریبا ثابت بود، اما نفت شاخص آمریکا به دلیل نگرانی نسبت به بازگشت کرونا و کاهش تقاضا 2.5 درصد ارزان شد.

به گزارش بانک و صنعت، نمودار قیمت نفت در هفته گذشته پر نوسان بود که مهمترین دلیل آن افزایش شیوع کرونا و ذخیره سازی نفت در جهان اعلام شده است.

با این حال در اواخر هفته مشخص شد که ذخیره نفت در جهان با آنچه اعلام شده فاصله دارد و پایین تر از این میزان است. عاملی که باعث تقویت قیمت نفت شد و افت ابتدای هفته را جبران کرد.

در کنار آن در روزهای پایانی هفته خبر واکسن کرونای روسی که قرار است از اواخر مرداد در بازار این کشور توزیع شود، امیدها را به پایان این همه گیری افزایش داد تا معامله گران با انتظار افزایش مصرف و تقاضای نفت وارد معامله شوند.

این عوامل باعث شد تا نفت برنت بدون تغییر نسبت به قیمت های ابتدای هفته، معاملات خود را در روز جمعه پایان دهد.

برنت که معاملات دوشنبه را با قیمت 43 دلار و 34 سنت آغاز کرده بود، روز جمعه با 43 دلار و 30 سنت به کار خود پایان داد.

اما نفت شاخص آمریکا شرایط متفاوتی را سپری کرد. این نفت اگرچه تا میانه هفته در جهت نفت برنت حرکت می کرد اما در پایان هفته به زیر 41 دلار رفت. نفت شاخص آمریکا از 41 دلار و 29 سنت در روز دوشنبه با افتی 2.5 درصدی به 40 دلار و 27 سنت در روز جمعه رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران