از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 264636 تاریخ : 1395/10/27-09:32:59
,10031,
کاهش 15 درصدی ثبت نام کنندگان فراگیر ارشد پیام نور

کاهش 15 درصدی ثبت نام کنندگان فراگیر ارشد پیام نور

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از 54 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: این آزمون روز جمعه 15 بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، دکتر حسین توکلی  با اعلام این مطلب اظهار کرد: برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر بهمن ماه 95 دانشگاه پیام نور، تعداد 54 هزار و 866 داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد 26 هزار و 262 نفر زن و مابقی  مرد هستند. این آمار نسبت به آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مهرماه 95 فراگیر پیام نور که تعداد 64 هزار و 543 نفر بوده است، تعداد 9 هزار و 677 نفر یعنی حدود 15 درصد کاهش نشان می دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد 54 هزار و 866 داوطلب، تعداد 48 هزار و 162 نفر در گروه علوم انسانی، تعداد 1 هزار و 519 نفر در گروه علوم پایه، تعداد 3 هزار و 683 نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد 283 نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی و مابقی در گروه هنر ثبت نام کرده اند.

دکتر توکلی یادآور شد: کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای آن از روز چهارشنبه 13 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش  آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از روز چهارشنبه 13 بهمن تا ساعت 24 روز پنحشبنه 14 بهمن با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به دریافت  پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنما اقدام کنند.

توکلی افزود: بر اساس برنامه پیش بینی شده آزمون فراگیر کارشناسی ارشد فراگیر بهمن ماه 95 (نوبت هفدهم) دانشگاه پیام نور صبح روز جمعه 15 بهمن با حضور 54 هزار داوطلب برای پذیرش در یک هزار و 400 رشته محل و در بیش از 190 رشته  گرایش و در 5 گروه آموزشی، در 82 شهر مختلف برگزار می شود. همچنین برای حضور در جلسه آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه و پرینت کارت ورود به جلسه الزامی است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8:30 آغاز می شود و درب های آزمون نیم ساعت قبل از فرآیند بسته می شود و نیاز است داوطلبان پیش از این زمان در جلسه آزمون حاضر باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد:تمامی سئوالات آزمون تستی چهارگزینه ای خواهد بود و برای پاسخ های غلط نمره منفی منظور نخواهد شد. اگر برای هر سئوال بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ های آن سئوال غلط محسوب می شوند و امتیازی به داوطلب تعلق نمی گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 217
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران