صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521077 تاریخ : 1399/07/20-12:19:53
,5,
کاهش چهاردرصدی حجم آب موجود در مخازن سدها

کاهش چهاردرصدی حجم آب موجود در مخازن سدها

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جدید(مهر99 تا پایان شهریور1400) به 25 میلیارد و 93 میلیون متر مکعب رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته چهار درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش بانک و صنعت، حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور سال گذشته (ابتدای مهر98 تا هیجدهم مهر) 26 میلیارد و 97 میلیون متر مکعب بوده است.

کل ورودی آب به مخازن سدهای کشور در سال آبی جدید از ابتدای مهرماه99 تا هیجدهم مهر 92 دهم میلیارد مترمکعب گزارش شده است و این درحالی است که در مدت مشابه پارسال این میزان یک میلیارد و 12 میلیون متر مکعب بوده که نشان از کاهش 18 درصدی دارد.

خروجی آب سدهای کشور نیز براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران که مورد بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا قرار گرفت از ابتدای سال آبی جاری(ابتدای مهرماه 99) تا هیجدهم مهر به رقم دو میلیارد و 19 میلیون متر مکعب رسیده و نسبت به مدت مشابه پارسال که دو میلیارد و 85 میلیون مترمکعب بود 23درصد کاهش نشان می دهد.

درصد پرشدگی سدها نیز به عدد 51 درصد رسیده است.

ظرفیت کل مخازن سدها 50 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب است .

وضعیت موجودی آب سدهای کشور درحالی است که تا روز 19 مهرماه تنها 5.1میلی متر بارندگی در کشور رخ داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران