صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518244 تاریخ : 1399/06/02-16:21:42
,5,4,
کاهش وابستگی عراق به گاز و برق ایران در سال آتی

علی علوی اعلام کرد:

کاهش وابستگی عراق به گاز و برق ایران در سال آتی

معاون نخست وزیر عراق اعلام کرد که سال آینده وابستگی عراق به گاز و برق ایران کاهش می یابد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از پلتس، علی علوی، وزیر امور دارایی عراق گفت: دومین تولیدکننده بزرگ نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تا تکمیل و عملیاتی شدن قراردادهای چند میلیارد دلاری و جذب سرمایه های جدید خارجی همچنان نیازمند واردات گاز و برق از ایران است.

در سفر این هفته مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به واشنگتن، قراردادهایی در زمینه انرژی و به ارزش 8 میلیارد دلار با شرکت های آمریکایی امضا شد. این نخستین سفر وی به ایالات متحده آمریکا از زمان تصدی مقام نخست وزیری در ماه مه بود. در عین حال، عراق در تلاش برای جلب سرمایه گذاری سعودی ها و اتصال شبکه برق خود از طریق عربستان و کویت به شبکه برق خلیج فارس است.

علی علوی، وزیر امور دارایی عراق در یک نشست وبیناری شورای آتلانتیک گفت: وابستگی ما به واردات گاز و برق ایران سال آینده کاهش می یابد، اما تا آن زمان چاره ای جز ادامه وابستگی به ایران نداریم.

وی افزود: بعید است که بتوانیم جایگزینی کوتاه مدت پیدا کنیم، اما با تلاشی میان مدت می توانیم شبکه برق عراق را به شبکه خلیج فارس متصل کنیم. این پروژه ها در مرحله طراحی و تعریف هستند تا پس از آن به مناقصه گذاشته شوند.

عراق از سوی آمریکا تحت فشار است تا واردات برق و گاز ایران را متوقف کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 148
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران