در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515776 تاریخ : 1399/04/21-16:34:17
,17,
کاهش قیمت تخم مرغ با اقدامات ستاد تنظیم بازار/ قیمت تخم مرغ درب مرغداری ها 9500 تومان شد

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد:

کاهش قیمت تخم مرغ با اقدامات ستاد تنظیم بازار/ قیمت تخم مرغ درب مرغداری ها 9500 تومان شد

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت بیان کرد: ستاد تنظیم بازار با اقدامات خود، قیمت تخم مرغ را کاهش داد و در این راستا مقرر شد تا براساس بهای تمام شده برای استمرار تولید، قیمت تخم مرغ درب مرغداری ها 9500 تومان تعیین شود.

به گزارش بانک و صنعت، محمدرضا کلامی در گفتگو با شبکه خبر با بیان این مطلب، افزود: بازار برخی کالاهای اساسی و ضروری به واسطه مولفه های مختلف ممکن است که دچار نوسانات بشود و طی سه هفته گذشته نیز بازار ارز متاثر از عوامل مختلف روند نامتعارفی را طی کرد و وقتی ارز افزایشی شود برای برخی از کالاها که دارای مصرف مهمی در داخل هستند، انگیزه های صادراتی به وجود می آید.

وی ادامه داد: در خصوص تخم مرغ نیز این وضعیت ایجاد شد و حجم زیادی از این کالا برای صادرات بسمت مرزها رفت و وقتی تولیدکنندگان دیدند تقاضای صادرات با قیمت بالا در بازار وجود دارد به افزایش قیمت خود مبادرت ورزیدند.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار به واسطه مسئولیت های خود با هماهنگی دستگاه های متولی از جمله دستگاه های نظارتی، وزارت جهاد، تعزیرات حکومتی، دادستانی و .. جلسات مختلفی برگزار و تصمیمات مهم و مثبتی برای مدیریت موضوع اتخاذ کرد.

قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله درب مغازه 11 هزار تومان شد

کلامی گفت: در این راستا مقرر شد تا بر اساس بهای تمام شده برای استمرار تولید، قیمت تخم مرغ درب مرغداری ها 9500 تومان تعیین شود و بر اساس آن قیمت فروش هر کیلوگرم تخم مرغ فله درب مغازه 11 هزار تومان تعیین شد.

وی تصریح کرد: هر شانه تخم مرغ بین 1.7 تا 1.8 کیلوگرمی بسته به درشتی و ریزی تخم مرغ وزن دارد و بر این اساس قیمت هر شانه تخم مرغ بصورت فله نیز زیر 20 هزار تومان شده است.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه مدیریت خروج و صادرات این کالا را نیز انجام داده ایم، گفت: به انجمن های ذیربط که مجوزهای صادراتی می دهد نیز اعلام کردیم که تا اطلاع ثانوی مصرف کننده داخلی بر مصرف کننده خارجی اولویت دارد و باید مجوز صادرات ارایه نکند تا روند خروج مدیریت و بر اساس این قیمت ها تعدیل شود.

کلامی ادامه داد: همچنین وزارت جهاد همکاری کرد و انجمن ذیربط پای کار آمد تا نهاده های مرتبط با مرغداران مرغ تخم گذار مستقیم به دست آنها برسد که نتیجه این شد که قیمت تخم مرغ درب مرغداری های کشور زیر 9500 تومان امروز معامله شد.

وی تصریح کرد: همه دستگاه های نظارتی، سازمانهای صمت، بازرسی اصناف و تعزیرات با همه توان با توجه به تعدیل قیمت تخم مرغ درب مرغداری، با هر گونه افزایش قیمت یا گرانفروشی در سطح عرضه برخورد کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران